Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire veszélyes jó időben...

Mennyire veszélyes jó időben is etetni a madarakat?

Figyelt kérdés

Több helyen olvasni, hogy jó időben már fölösleges etetni a madarakat, mert találnak táplálékot és a magvak, amivel etetnek veszélyesek is a fiókákra. Ez igaz? Azért lettem kíváncsi, mert Youtube-on több etető működik egész évben, pl.


https://www.youtube.com/live/2EZsnPekrGw?si=DiTYk8_DIcOuoBGq



febr. 29. 09:18
 1/10 anonim válasza:
48%
Lehet hülyeség, mert nem vagyok nagyon jártas a témában, de valahol olvastam olyasmit, hogy azért veszélyes, mert olyankor költöző madarakat is etetsz, és ha megszokják, hogy mindig találnak ételt ott, akkor feleslegesnek tartják, hogy télre elvándoroljanak és ezért halálra fagynak. Mondom, lehet orbitális hülyeség, de én így tudom.
febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy egyes fajták fele elrepül, a másikfele meg itt marad. Etedheted a madarakat egész évben, de talál magvakat, kevesebb fogy tavasszal,nyáron meg összel. Arra vigyázz, ha télen elkezded etetni, egész télen át etesd.

Most, hogy jó idök vannak, sokkal kevesebb fogy az etetökböl, mert másznak elö a bogarak. Az meg hülyeség, hogy a fiokák végett ne etesd. A madarak elönyben részesitik az állati fehérjét (bogár, kukac...). A talált, elhagyott, árva fiókát nem szabad vegán módon etetni, mert belepusztul.

febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orbitális marhaság, hogy nem szabad etetni a madarakat! Ha van hús, nem eszik magot. A fiókák meg azért kelnek ki tavasszal, mert van hús. Ha a madár olyan hülye lenne, hogy a fiokáinak magvat visz, akkor már rég kihaltak volna a madarak. Mert a természetben is talál egész évben magvakat. Vagy az ember mindig is összeszedte tavasszal az összes magot az egész Kontinensen? A természet ezt okosan megoldotta.
febr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Áprilisig etetni kell a magevőket. A rovarevőket nem , de a magevőket még kell.
febr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem a hónap a lényeg, hanem hogy milyen az idö. 50 évvel ezelött ilyenkor még hó volt. Azért nem találtak akkor semmit a madarak. Most meg már repkednek a katicák meg a méhek februárban.
febr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-s nem minden madár eszik rovarokat..
febr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

6-os

De minden fióka!

febr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért ez sok mindenre válasz lehet, MME-s cikkből van.


"A szükségtelenül végzett nyári etetés infantilizálja az egyedeket, elkényelmesíti a szülőket, a természetestől eltérő táplálékviszonyokhoz szoktatja a felnövekvő generációkat, a mesterséges táplálékbőség pedig folyamatos emberi beavatkozás nélkül életképtelen szintre "pumpálhatja fel" a fészkelőállományt.A következő fejezetben említett, nyáron is etető Angliában figyelték meg (és azóta Magyaroszágon is, lásd a fotókat), hogy cinegék napraforgómagot hordtak az egyébként rovarevő fiókáiknak (a megevők többsége is a könnyebben emészthető és a költési időszakban jobban hozzáférhető rovarokkal etet!), melyek képtelenek voltak megemészteni az emésztőrendszerükben felhalmozódó élelmet, és elpusztultak."

febr. 29. 12:41
 9/10 A kérdező kommentje:
febr. 29. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ha tudod a választ jobban mint mi, miért kérdezed meg..?

Az angliai kutatásról én is hallottam. Volt pár "idióta" tapasztalatlan szülő.

Itt is előfordul 1-2 eset.

Mi kb.március közepéig szoktunk etetni. Normális madárnál (kivéve bagolyfélék) ilyenkor nincs fióka. Viszont van párkeresés, párzás, fészekrakás, tojás, kotlás. Ezek mind energiaigényes aktivitások, jó ha a papa mama tud szerezni egy kis mellékest.

Amúgy meg nem jönnek enni. Többször volt h ősszel ki kellett takarítsam az etetőt a beleáporodott magoktól, mivel tavasszal már nem ettek. Mi az első fagyoktól etetünk (amúgy jönnek és szemrehányóan néznek az üres etetőből) az igazi tavaszig.

márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!