Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen allat szivja ki a...

Milyen allat szivja ki a csirke veret?

Figyelt kérdés
Van patkanyunk de tavaly kameran lattuk hogy csak utvonal a csirkeudvar es nem foglalkozik a csirkekkel. Tavaly az osszes csirke fejet leragta valami es kiszivta a veret. Azt hittuk megszunt a problema.. tavaly tojtak egy kupacba a tyukok a susnyasba.. igy nem szedtem ki onnan.. tavasszal eltuntek.. majd furcsaltam hogy egyre kevesebb a tojasunk is de azt hittem a kutya jar be lopni.. na de 2 napja kiengedtem a 7 hetes csirkeimet.. ennek az eredmenye az lett hogy mara mar egynek kiszivtak a veret es egy meg lett harapva de tulelte ... Vissza zartam oket.. es az elkeserito az hogy nyestre gondoltunk eddig de reggel 9 kor meg elmeletileg megvoltak.. a tetem abba a feloraba kerult a kapuba meg boltba voltunk.. vagy csak a tobbiek huztak ki az olbol nem tudom.. bent az olba tortent a gyilkolas mert kicsi ver maradt. Jelenleg egy kisebb elvefogot raktam ki 1 csibevel.. minden mast jol elzartam.. varok :/. Elkeserito hogy anyaek regen mindent szabadon hagytak es a legy se bantotta oket.. nekem meg eleg 2 napra kiengedni mert valamilyen dog azt varja hogy en hulye mikor rakom ki a kajat nekik
ápr. 21. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nyest
ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg az elvefogo kezdesnek.. de a heten fel lesz kamerazva teljesen a csirkeol hogy deruljon ki ki is a tettes es mikor jar felenk.. aztan majd latjuk.. van egy jo egereszo kutyank.. pehet beengedem.. csak a tojast is szereti.. a kacsak meg napokon belul kelnek.. mind1 ugy is ki kell telepitenunk kacsusz mamat mert nem maradhat a kicsikkel.. eszmeletlen milyen fejtorest okoz egy kis allat.. vagy ketto
ápr. 21. 21:51
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Menyét
ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A nyest az csak a csirkeket fogja meg? Mert a felnott allomany ( tyuk, kakas, kacsa, pulyka, liba ) nincs haborogtatva.. onnan gondolom a tojast szedi..
ápr. 21. 21:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Szomszedunknal egesz ejszaka megy a vilagitas meg a radio gondolom vedekezes ez is.. majd rakerdezek
ápr. 21. 21:55
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudod kifigyelni? Sztem is nyest amúgy. Nálunk legalabbis az csinált ilyet.
ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
11%
Chupacabra
ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Duke81 ***** válasza:
24%
Kecskevámírróka!
ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Merrefele laktok, ugy kb.? Alfold? Tiszantul? Valamelyik kozephegyseg?

Valoszinubb a goreny. A menyet tul pici, a nyest meg megelegszik a tojassal stb. a görény viszont neha rakap a gyilkolaszasra.

Az elvefogo csapda jo otlet, de valahogy jobb lenne elriasztanod a ragadozokat, es masreszt ejjelre bezarnod oket gorenybiztos helyre. A patoamy se tul jo ha atvonulgat arra, mert azok vonzak maguk utan a nyestfeleket (hiszen a patkany kolykoket, sulod patkanyt bizony eszik a nyest, goreny is).


Itt egy link ebben is epp a gorenyt irjak mint tomegmeszarost.

De azert tudd ez a fiatal allatokra jellemzobb. Masreszt, ha olyan teruleten vagy a vedett molnárgörény is elhet arra, akkor meg ha elve elfognad vidd el jo messzire ki a pusztaba es ne bantsd

ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%
Chupacabra!
ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!