Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen kismadarak lehetnek ezek?

Milyen kismadarak lehetnek ezek?

Figyelt kérdés
Mostanság reggelente több ilyet is láttam: olyan, mint egy cinege, de nincs benne sárga, viszont mintha a hátukon függőleges sötétkék csíkok lettek volna.

jún. 12. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Várjál: A madár nagyjából vízszintesen áll és repül. Mit jelent a "hátán függőleges csík"?
jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fejétől a farktolláig
jún. 12. 07:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg csuszka?
jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Mint írtam: nincs rajtuk sárga

jún. 12. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hát tényleg nem kötekedni akarok, de nem lehet tudni, hogy mégis, mennyiben hasonlít a cinegére, illetve mennyire erős kiindulópont a "mintha ... sötétkék csíkok". A "függőleges" helyett javaslom a "hosszanti" szót, ha jól értem, erről lenne szó.

Mindezek után, ha igazán érdekel a dolog, azt javaslom, hogy böngészd át ezeket, szerencsére nem spórolták meg a képeket... 😉


[link]

[link]


Végül - hátha járnak erre még nálam lelkesebb és főleg hozzáértőbb emberek - szerintem vésd ide azt is, hogy milyen helyen "észlelted" a madárkákat, segíthet a tippek fókuszálásában... Sok szerencsét!

jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi.


Városban, park közelében észleltem őket

jún. 12. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, a lazúrcinege felel meg a leírásodnak, de nem hiszem, hogy azt láttál.
jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Pedig nagyon ilyenek voltak!

Miért nem hiszed?

jún. 14. 00:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert Magyarországon igencsak új és ritka faj/fajta lenne.

Hmmm, megint tanultam valamit, jómagam életemben nem hallottam erről a madárkáról!

További kérdésként merül fel bennem, hogy magyarul MIÉRT NEM "azúrcinege" lett... (mint pl. az angol neve.)

(#3 #5 voltam)

jún. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert Magyarországon hihetetlenül ritka faj.


Az utolsó (és egyetlen) megfigyelése 2018-as.


Ha tényleg biztos vagy benne, hogy ilyet láttál, akkor érdemes lenne fotóval dokumentálni.

jún. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!