Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagáj és egy...

Egy hullámos papagáj és egy rózsásfejű törpepapagáj megférnek egymás mellett?

Figyelt kérdés
Két hullámosom közül az egyik ezen a héten meghalt, és társat szeretnék az itt maradtnak. Kb. 2-3 éve voltak együtt, nem együtt vettük őket, hanem előbb az egyiket aztán a másikat, szóval nem testvérek.
2009. jan. 17. 17:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi nem VOLTAK testvérek, nehogy valami félreértés történjen.
2009. jan. 17. 17:27
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem megférnek egymás mellett, ha 2 faj nem fér meg, az általában költési időszakban szokott lenni, de az érthető. Ilyen házi kedvencként tartott madaraknál a gazdin múlik. Szóval sok sikert. :-)
2009. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. jan. 18. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nagyon remélem,hogy még nem tetted össze őket!A törpepapagájok elég agresszívak tudnak lenni más madárfajtákkal szemben,de még a fajtársaikkal is!Szerintem a hullámosod érdekében maradjanak külön kalitkában!Ha annyira unatkoznának,akkor tedd a kalitkájukat egymás mellé,de egybe NE engedd őket!

2009. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Megfelelő méretű kalitka kell amúgy, hogy egy kalitkában tarthatók legyen több madár, nem csak más faj, de azonos fajból is. Onnan letesztelheted, mennyire vágynak egymás társaságára, ha szabadon vannak időnként a lakásban, és akkor meglátod, hogy barátkoznak-e egymással vagy nem. Nekem ha szabadon van a hullámosom és az egyik nimfám, akkor a nimfa mindig beköltözik a hullámos mellé, pedig ott le kell hajtania a fejét, de ezt magától csinálja, senki nem erőltette rá, vágyik a kicsi társaságára, volt viszont olyan hullámosom, amelyik még fajtársaival se jött ki jól, sőt, gazdiként engem se engedett közel magához, de ő beteg volt, és amiatt alapból agresszívebb volt, egyetlen egy nimfámmal volt jóban, nem tudom az okát, azóta az a hullámosom elpusztult, elvitte a betegsége, a nimfám meg már többszörös anyuka.

Szóval figyeld a madaraidat, és próbáld így, hogy legyenek szabadon, szokják meg, hogy van másik madár is, és ha keresik egymást, meglesznek együtt, ha nem, akkor inkább külön kalitka.

2009. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, még nem raktam össze őket, nem is vettem még társat a hullámosomnak. Esetleg ha valaki tud 2-3 éves hullámost Budapest és környékén, az kérem írja meg. Csomó helyen kerestem már de mindenhol fiatal(1 év alatt) hullámosokat adnak. Nem tudom, hogy fogadná el az enyém a fiatal jószágot.
2009. jan. 18. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!