Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet venni hóbaglyot? Vagy...

Lehet venni hóbaglyot? Vagy kell hozzá valami engedély?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 18:26
 1/7 nemM1az válasza:
88%
Nem lehet,pont a múltkor olvastam.Nagyon jó a tájékozódó készsége,de otthon tartásra nem alkalmas.
2010. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Megbocsáss, de nem kell azért hóbaglyot venni, mert Harry Potter filmbe is szerepelt egy...

Amúgy NEM , NEM lehet venni...(Amerikában lehet) A hóbagoly egy vadállat nem háziállat...

2010. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ráadásul védett faj...
2010. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem erre voltam kiváncsi! tudom.. sak kérdeztem!
2010. dec. 4. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
A hóbagoly a kihalás szélén áll, ugyanis a Harry potter óta megnőtt a keresetük. Nemrég olvastam a neonon!
2010. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%

A hóbagoly a CITES egyezmény II. kategóriájába esik, tehát a megfelelő engedéllyel beszerezhető. A tenyésztőnek kell a megfelelő hivatalban kiváltani a papírt, ha ez másik országban történik, szerezned kell exportengedélyt az adott országtól és importengedélyt itthonról. Továbbá ha már megvan be kell jelentened az adott állatot, a területileg illetékes nemzeti parknál.


Hogy lehet-e venni? Magánszemélyként szerintem nem. Ha az állatkerteknek vagy vadasparkoknak van is szaporulata, nem tartom valószínűnek, hogy eladnák bárkinek.

És amennyiben nem szeretnél magánállatkertet létrehozni, neked sem ajánlom a bagolytartást.

2010. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kriszti83 ***** válasza:
Nem lehet.
2010. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!