Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfapapagájnak kell vágni...

A nimfapapagájnak kell vágni a körmét? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem szoktam a sajátomnak... szerintem nem kell
2010. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem kell vágni különböző méretű faágakat amelyeket nem tud átfogni kell tenni a kalitkába attól majd kopik a karma
2010. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam vágni a körmét, az a fontos, hogy a faágat ne tudja átfogni, elég vastag legyen, és akkor magától kopik a körme. Nekem is volt vele problémám, (mert én sem tudtam), és vettem az állatos boltban (nem tudom mi volt a neve) egy olyat, ami papírból van, és van rajta ilyen apró szemcse, mintha csiszolópapír lenne, és a faágra rá lehet tenni. Az sokat segített, egy darabig rajta hagytam, amikor már jó volt a körme, akkor levettem. Bocsi, kicsit hülyén fogalmaztam, de nem tudom pontosan hogy mi a neve.
2010. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vágni. Ülőrúdnak különféle vastagságú, nem mérgező és nem forgalmas út mellől származó ágak felelnek meg. Jellegzetes, ideális ágak a nem permetezett gyümölcsfaágak, a bükkfa, platán, juhar, fűzfa, hársfa. Nem alkalmasak a diófa, gesztenyefa, tölgyfa, akácfa, bodza, és különféle mediterrán díszcserjénk, mint pl.: leander, angyaltrombita. Ezek kérge, ill. maga a növény cseranyagot (tannin), ill. erősen toxikus vegyületeket tartalmaznak, melyek a madarak elhullását okozhatják!
2010. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És a műanyag lécek, gyalult, ill. dörzspapírral ellátott ülőrúdak nemcsak, hogy természetellenesek, de súlyos egészségügyi problémákat okozhatnak, a felületes sérülésektől a fájdalmas ízületi gyulladásokon át a deformitásig.
2010. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!