Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájokról?

Hullámos papagájokról?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam 2 hullámos papagájt. Különböző neműek. Mit szeretnek ők? Hogyan lehet őket betanítani? Az alap magok mellett mit kell még nekik adni? Milyen életkörülmények között érzik magukat a legjobban? Köszönöm előre is!:)
2010. dec. 30. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
2010. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! :) nekem már kb 2-3 éve van egy fiú hullámospapagájom :) az enyém imádja a sajtot,néha adhatsz neki tojásfehérjét,és sokszor adj gyümölcsöket,pl almát,salátát,azokat szereti :) ugye a mienkegyedül él,ezért tettünk be neki tükröt,és egy kis műanyag madárkát. de szerintem a tieid ellesznek :) De mivel 2-en vannak,nem biztos,hogy be lehet őket tanítani,max kézhez szoktatni,ahhoz is türelem ke.. Sajna az enyém túlságosan fél mindentől :( Sok szerencsét! :D

12/L

~Szandy

2010. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Szandy.:)
2010. dec. 30. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Írok néhány alap dolgot:

-egy 75x40x50-es kalitka kell nekik

-ülőrúdnak tegyél be nekik különböző vastagságú faágakat ami nem mérgező rájuk nézve(fűzfa, bükkfa, nyárfa, nem permetezett gyümölcsfa (bodzafát kivéve))

-patkó alakú etetőt-itatót tegyél be nekik(az itatót minden nap mosd ki és cserélj nekik vizet)

-a kalitka aljába madárhomokot tegyél(hetente takarítsd ki a kalitkát)

-tükröt, csengőt ne adj nekik

-adhatsz nekik almát, salátát, körtét, répát, banánt, 30 percig főzött tojást, sajtot, háztartási kekszet, szilvát, barackot, epret, cseresznyét, meggyet, szőlőt, dinnyét, paprikát, paradicsomot, főtt krumplit (nyersen mérgező), tököt(csak főve), kukoricát, uborkát

NE adj nekik alma-, szilva-, meggy-, cseresznye-, barackmagot, mogyorót, diót, narancsot, citromot, káposztát, karfiolt, kelbimbót.

-tegyél be neki csőrkoptatót(szépiát) a kalcium miatt de ha nem eszik akkor adj nekik tojást vagy sajtot minden héten hogy pótold

-ha megakarod őket szelídíteni akkor soha ne csinálj hirtelen mozdulatokat a kalitka környékén

Ha már megszokták a helyüket és a szobát akkor ülj a kalitka mellé naponta akár többször is és beszélj nekik akármit. 2-3 nap után próbálj fürtös kölest nyújtani nekik ketrecen keresztül. Ha esznek belőle nyúlj be a kalitkába a kölessel és várd meg amíg ők közelednek azért hogy ehessenek. Ha már így is elfogadják akkor tedd úgy is néha a fürtöst hogy rákeljen állniuk a kezedre hogy elérjék. Ha ez is megy akkor már mondhatod hogy két szelíd madarad van. Ezek után megpróbálhatod azt hogy az egyiknek megtolod kicsit a hasát a lába felett hogy ráálljon az ujjadra de ha odébb megy vagy elugrik akkor hagyd megnyugodni és próbáld meg később.Ezt úgy érdemesebb megpróbálni hogy külön teszed a madarakat két kalitkába és külön foglalkozni mindkettővel. Ha ez sem okoz problémát akkor már kiengedheted őket a kalitkából a szobába repülni mert könnyebben vissza tudod őket tenni.(az ajtók,ablakok legyenek csukva és az ablakok meg a tükrök legyenek eltakarva)

Ha kérdésed lenne: [link] itt kérdezhetsz.

2010. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beus35 ***** válasza:
Szerintem olvass utána a interneten,és ha kérdésed van,akkor itt tedd fel!Sokan segítenek!!Hasznos!
2011. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz nekik gyümölcsöt, zöldséget a magok mellé, de még akár sajtot, főtt tojást, és háztartási kekszet is.A kalitkát minden héten egyszer alaposan kikell mosni, és új homokot rakni a kalitka aljába. Én a zöldségek közül, salátát, és reszelt répát szoktam adni a hullámosomnak.Gyümölcsök közül, pedig legtöbbször almát. nagyon fontos hogy ne tegyél feléjük hirtelen mozdulatokat, mert megijednek.Az enyémnek van egy csengője, meg egy tükre is, hogy ne legyen magányos, mert egyedül van.Az itatóját minden nap kimosom, és minden nap kétszer ( egyszer délelőtt, egyszer délután ) kicserélem a vizét, mert ilyen hőségben hamar megmelekszik a vize.Én már próbáltam azt hogy az ujjamra teszek magokat, és berakom a kalitka rácsai közé, és az én hullámos papagájom mindig megis eszi.
2014. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hozzátenném még a válaszomhoz, hogy az enyémnek van 3 ülőfája is, amit nagyon szeret, mert ügrálhat rajta.és még van egy kis hintája is. ( az eladó ezt ajánlotta a boltban )
2014. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!