Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek kiengedjem a...

SilverWolf kérdése:

Szerintetek kiengedjem a hullámos papagájom röptetni a szobába?

Figyelt kérdés
Még fiatal a hullámosom... kb. egy vagy két hete kaptam az osztálytársamtól. Szerintetek kilehet e már engedni had röpködjön?
2011. okt. 29. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
igen
2011. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
biztos?? mármint visszarepül eggyáltalán a kalitkába?
2011. okt. 29. 16:33
 3/51 anonim ***** válasza:
Meg kell rá tanítani. Ehhez viszont az kell, hogy kiengedd.
2011. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Én kiszoktam.Igaz nehéz visszatenni őket.
2011. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) ha nincs elég fény fel lehet kapcsolni a villanyt neki? vagy bántja a szemét ? akár meg is vakulhat?
2011. okt. 29. 16:58
 6/51 anonim ***** válasza:
Fel lehet kapcsolni.De ne elötte legyen a lámpa.
2011. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

:))) Nyugodtan kapcsolj nekik villanyt, nem bántja a szemüket. De javasolnám, hogy amíg nem tapasztalod ki, hogyan tudod visszaterelni őket, addig ne engedd ki őket sötétedés környékén, mert eredetileg sötétedésre visszatérnek a saját, biztonságos kalitkájukba. Ha rákapcsolsz villannyal, akkor megnyugtatod a kis lelküket, hogy nyugodtan randalírozhatnak kint, nem sötétedik rájuk..:))


Amikor rájössz, hogy visszamennek egyedül (nálam pár nap alatt hazamentek egyedül sötétedéskor, és pár hét alatt rájöttek, hogy ha terelem őket a kalit felé, akkor haza kell menniük), akkor akár villanyt is nyomhatsz nekik.

2011. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
:)) már nagyon várom a röptetését a kicsi Marcimnak!!! :) és hogyan tereljem vissza?
2011. okt. 29. 17:06
 9/51 anonim ***** válasza:

Nekem rendre a kalitka teteje volt a pihenőhely, amikor láttam, hogy már nem repkednek, nem játszanak semmivel, hanem "berendezkedtek" a kalitka tetején a pihenésre, akkor kézzel, óvatosan, de tényleg nagyon lassan és óvatosan (nehogy megijedjenek és elrepüljenek) közelítettem feléjük. Ilyenkor elkezdenek a kezemmel ellentétes irányba oldalazni, ha jól csinálod, akkor a kalitka bejárata felé esik az irány:D Közben mondogattam nekik, hogy "helyedre".

Mára, ha meglátják a kezem, és mondom nekik, hogy "helyedre", akkor tudják, hogy mi a teendő.


De, mivel azóta szelídebbek is lettek, már ráállnak az ülőrúdra, és azzal is be tudom tenni őket.

2011. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
41%
Hát az biztos hogy nehéz lessz.Szerintem,vagíylegalább is maguktól nem mennek vissza.Meg kell várni míg elfáradnak,akkor meglehet fogni őket.De egész éjszakára és sötétbe ne hagyd őket.
2011. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!