Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem jönnek a madarak?

Miért nem jönnek a madarak?

Figyelt kérdés

Több madáretetőt tettünk ki a kertbe a fákra,magvakat tettünk bele,répát,almát,szalonnát lógattunk ki,de a madarak nem jönnek?

Máshova mennek,ide miért nem?Még nem fedezték fel?AMíg nem volt kint etető,meg hó se volt,akkor megfordult itt pár rigó,cinke,most meg nem jönnek.Máshol jól laknak?

Szerintetek rosszul csinálunk valamit?

Köszi a válaszokat.


2011. jan. 2. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A cinke csak az olajos magvakat eszi pl. napraforgó,kölest,búzát,répát nem. Ha sózott a szalonna attól pedig megdöglenek,mert nem tudnak annyi vizet inni,hogy ne ártson meg nekik. De lehet,hogy a fára a macska feltud mászni,és azért nem jönnek. Rigó pedig nem szokott az etetőben enni.
2011. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ.A szalonna nem sózott.
2011. jan. 2. 15:42
 3/5 gfero ***** válasza:
nálam is kint van 2 etető már vagy két éve és egyet se láttam eddig pedig mindennel próbálkoztam már .szerintem nem fedezik fel vagy nincs jó helyen zavarja valami őket
2011. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi a Bakony lábánál eléggé a város szélén lakunk, így nálunk azért sok madár szokot lenni. Most nincs semmi hó itt, ugyhogy nem is jön egy darab madár sem. Sőt a múltkor a nagy havazáskor, 15 cm hónál is szinte csak mezei verebek és széncinegék jöttek. Igaz még a tél elején vagyunk. Nálunk egy etető van kinn a kertben a gyep közepén a mozgatható kosárpalánk tetején, kb.2 méter magasan, eddig ugyanis a macskánk mindig megtalálta a módját, hogy hogyan üljön be az etetőbe. A lényeg hogy egy nyíltabb terület közepén legyen az etető, hogy a madarak időben észrevegyék a ragadozókat. Szóval a fán szerintem nincs túl jó helyen, lehet nem érzik elég bztonságban magukat a madarak, ha ott esznek. Egyébként nagyon jó hogy sokféle kaja vann kinn, bár szerintem a répát inkább a földre szórd, anak max a rigók fognak örülni. A fák ágaira cinkegolyókat (nagyon szeretik) és félbevágott almát tegyél. És ha adhatok egy tippet, én úgy csináltam a magvakkal - mivel nem találtam normális téli madáreleséget, csak olyat, ami tele volt búzával, amit meg sem esznek a madarak - hogy Fressnapf-ban vettem Fiesta márkájú (legolcsóbb) kanárieledelt, amibe olyan magok vannak amit mind szeretnek a vadmadarak is + piacon vettem feketeszotyolát (1 kg) és ezt összekevertem a kanárieleséggel. Gyakorlatilag maradéktalanul eltűnt, amit kiraktam ebből a keverékből. Ja és még apróra tört dió is mehet az etetőbe, azt is imádják. További sikeres madárvédelmet! :)
2011. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nagyon köszönöm a hasznos válaszodat!
2011. jan. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!