Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 4 éves Nimfa-papagájaim...

4 éves Nimfa-papagájaim vannak. Amikor megvettük őket, azt mondták rájuk, hogy egyik kisfiú-másik kislány, így szerettem volna, mondván, hogy majd esetleg fészket raknak. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés

Konkrétan azért,mert most jutottam el odáig,hogy "hozzásegíthessem" őket a családhoz,de azt vettem észre hogy folyamatosan veszekednek,"karvalykodnak" egymással,nem csipkedik konkrétan,de a csőrüket összeakasztják,és hadakoznak.Kijött egy ismerősünk,aki szerint nem különböző neműek,hanem mindkettő kisfiú.Ezért lehet,hogy ennyit "marakodnak"?Honnan tudnám ezt a legjobban kideríteni?

Valamint milyen módon fogjak hozzá az odú összeállításához,mit vegyek bele?Ehhez linket nem tudnátok ajánlani?Köszönöm!


2009. jan. 29. 18:31
 1/4 anonim válasza:
49%

Szia!

a nimfa papagajoknak nagyon nehez megallapitani a nemet...

nezz utana a

[link]

megfelelo topicjaba!

2009. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,utána nézek.
2009. jan. 29. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nimfapapagáj nemének meghatározása egyrészt függ attól, milyen színváltozatról van szó. Esetleg képet tudsz feltölteni róluk valahova szemből teljes alakosat?


Általában a fiúknak a farktolla egyszínű (szürke vagy sárga), a lányoknak alulról csíkos vagy látványosan foltos. A pofafoltot azért nem mondom, mert eltérő fészekaljból származó madarak esetén színárnyalatbeli különbségek vannak, mit örököltek. A fiúk hangja dallamosabb, énekel (szó szerint), a lányok inkább csak "rikácsolnak, vijjognak", de nem olyan dallamos. Próbálj eléjük tenni tükröt, az én fiaim annak is énekelnek. A bóbitát is írja szakirodalom, de ez megint csak genetika. Ha megengedik, hogy megfogd őket, még azt megteheted, hogy az evezőtollaikat megnézed alulról (ehhez ki kell nyitni az egyik szárnyukat), foltokat láthatsz, a fiúknak elmosódottabb, a lányoknak élesebb a foltok rajzolata.

2009. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,feltöltök majd közeli képeket róluk,hogy meg tudjátok nézni őket.

Rövid leírás,és amiben különböznek:

Mindketten szürke alapon sárga tollazatúak,a sárga természetesen a farkukon,a szárnyukon,illetve a buksijukon található,és a két orcájukon található egy-egy piros pötty.

A különbség annyi,hogy a fiúnak titulált Pitukámnak a bóbitája kisebb,és kicsit mélyebb a hangja,valamint nyugodtabb természet,míg a lánynak,Lizinek nagyobb a Bóbitája és sűrűbb,valamint élesebben füttyög,és hisztisebb szó szerint,de majd linkelek be róluk fényképet.

2009. jan. 30. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!