Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék valamilyen madarat...

Szeretnék valamilyen madarat ami nem túl hangos könyű a napi ellátása és jól szelídíthető? Nektek milyen madaratok van?

Figyelt kérdés
ezek az állatok kiengedhetőek a lakásba vagy mindig a kalitkába vannak? menyibe keröl egy komplett kalitka + a madár megy ami kell neki?
2011. jan. 9. 16:19
 1/5 anonim válasza:
83%
Nekem zebrapintyem volt. A kalitka nem volt túl drága, és a madár az ne tudom, hogy mennyibe kerül, mert én csak ajándékba kaptam. Mi ki engedtük a lakásba.
2011. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha olcsó, könnyen beszerezhetőt szeretnél, akkor hullámos papagáj. Ha csöndeset, nyugodtat, de játékosat, szelídíthetőt, akkor a katalin papagájt ajánlom. Bár azt csak tenyésztőtől lehet beszerezni. A hullámos 1000-1500 között van, a katalin 5000 körül. Szerintem a legmegfelelőbb madarak a papagájok (szelídíthetőség szempontjából). A kalitkát én 12.000-ért vettem, de szerintem olcsóbban is találsz. Nekem egy 54x44x33-as kalitkám van. A kaja, etetők, vitamin, homok, stb... 2-3000-ből megvannak, attól függ, hol veszed, de sokáig kitartanak. Ebben nincs benne a játék.
2011. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz
2011. jan. 10. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a kecskepapagájt tudom ajánlani. Nagyon szép madár (bár a szépség persze mindig nézőpont kérdése), ezenkívül teljesíti a többi elvárásod is. Vagyis egyáltalán nem hangos (a kecske mekegésére emlékeztető hangja van, ami akár kellemesnek is mondható és nem is hallatja gyakran, sőt...). A napi ellátása is egyszerű, ugyanazokat a magvakat eszi mint egy hullámos (+napraforgó), + lehet neki adni zöldséget, gyümölcsöt, lágykaját. Ha időben elkezdik a foglalkozást, nagyon jól szelídíthető, ezért ki lehet engedni stb. Nagyon szeret fürödni, ez igazán mókás látvány.

Ezenkívül békés természetes van, nálam egy nimfával és hullámos papagájjal él együtt.

Ha pedig mindjárt kezdettől egy teljesen szelíd madarat szeretnél (ami kézhez szokott, tehát egyáltalán nem fél tőled), akkor ajánlott kézzel neveltet venni.

A további tájékozódásban (pl. hol tudsz megbízható tenyésztőt találni) szívesen segítek, de inkább magánüzenetben.

2011. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hullámospapagáj, nimfapapagáj.

Ők könnyen beszerezhetőek, cukik, szépek, békések, viszonylag könnyen megszelídülnek. Együtt is tarthatóak, ugyanis a természetben is együtt vannak, ugyanis a hazájuk ugyanúgy Ausztrália!

2018. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!