Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most szeretnék vásárolni egy...

Most szeretnék vásárolni egy hullámos papagájt és lenne pár kérdésem.1, Panel épületbe lakok és a hullámos pagagáj nemlenne túl hangos? (lehet tőle aludni) 2, Hol vásároljam Boltba vagy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hm.. énmég pár évvel ezelőtt vásároltam 2 db hullámos papagályt tenyésztőtől, ha jól emlékszem fizettem értük 1000-1500 Ft-ot. Boltban szerintem drágábban jutsz hozzájuk. ÉS lehet tőlük aludni, nyugalom:) nem hangosak.
2010. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem egy pár van és imádom őket.Aludni lehet tőlük ugyanis éjjel ők is aludnak,már sötétedéskor csendben vannak.Nappal persze élénken csicseregnek és korán kelnek.Minden nap takarítani kell utánuk,mert eléggé szemetelnek.Ha a szomszédokat nem zavarná akkor nyugodtan vegyél.Én kisállatbörzén vettem több éve őket és nincs is annál jobb mint őket hallgatni. :)
2010. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem is volt panelba kettő hullámos papagájom akiket nagyon szerettem csak el kellett őket adnunk mert elég hangosak voltak..:S és a szomszédok szóltak és az alvás.. hát este semmi gond sincs mert ők is alszanak de még este le kell őket takarni hogy reggel sötét legyen nekik és azt higyjék hogy még este van de nekem akkor is nagyon hangosan kiabáltak már 7 órakkor azthiszem és bármit csináltunk állandóan csak csipogtak reggel de napközbe nem nagyon.. meg nyáron a letakarással is bajok voltak mert hát meleg van meg stb. úgyhogy láttuk hogy nem jó nekik és inkább eladtuk egy kertes házba ahol nem kell letakarni és csipoghatnak egész nap.. biztos jobb nekik:)

de szerintem megér egy próbát mert most nem a kedvedet akartam elvenni csak leírtam.

2010. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Nekem is volt hullámos papagájom, először kettő, utána 1.

Éjszakára -biztos, ami biztos- dobjál rájuk egy vékonyabb, sötét anyagot, és akkor tuti, hogy csöndben lesznek:) De úgy tedd rá, hogy szellőzön, és rendesen kapjanak levegőt.

Egyébként aranyosak, amikor kettő volt együtt, akkor egymással voltak mindig elfoglalva. Aztán lett egy fiókám, ő már egyedül volt, hihetetlenül kézhez szokott. Az lett a veszte, hogy én hülye megtanítottam "beszélni", és egy idő után nem akart csönben maradni:( Állandóan azt hallgattam, hogy "Szia, Riki vagyok"

Elsőre vicces, de amikor naponta 200x elmondja, akkor már nem. És egy papagáj nem érti meg azt, hogy maradj csöndben.

Szóval nem ajánlom, hogy tanítgasd a hangutánzásra.


Nem árt, ha néha kiengeded a lakásban röpködni, csak figyelj, mert elég sokat kakil. Ja, és hogy az ablakot addig tartsd csukva:)

2010. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segíségeteket. Már sokat utána olvastam de egy darab lessz és kifogom engedni a szombámba hagy rapkedjen.

Ehez még anyit hogy menyi idő után engedjem ki? Meg hogy mennyi ideig engedjem ki?

2010. aug. 6. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

az előző előtti vagyok

énis kiengedtem de szerintem elég korán.. mert állandóan az ablaknak repűlt úgy hogy elkezdett vérezni a csőre..

(jah és azért írok mindig egyes meg többes számban mert elsőnek csak egy volt és utána vettünk neki egy másikat hogy ha nem vagyunk itthon ne unatkozzon.)

de aztán azt csináltam hogy megfogtam és kézhez szoktattam és 1-2 hét után kiengedtem és odarepűlt a vállamra(L) annyiraa jó volt:) csak tényleg elég sűrűn szarik és állandóan leszarta a függönyt aminek hát anya nagyon örült.: D nah m1

szóval szerintem először szoktasd kézhez és majd csak utána engedd el amikor már megbízol benne valamennyire.

2010. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bozsikrisz ***** válasza:

ma 11:17 vagyok.

Szépen, fokozatosan ismerkedjetek:)

Az első napokban hagyd, hogy megszokja a környezetet, egy berendezett kalitkába tedd, hogy el tudja foglalni magát (tükör, stb.). Aztán pár nap elteltével adjál neki valami zöldséget rágcsálni úgy, hogy kézből nyújtod a rácsokon át. Lehet, hogy először nem fog merni odamenni, de türelem. Ha már simán odamegy a rácsokhoz pár nap elteltével, akkor nyisd ki az ajtót, és úgy nyújtsd neki oda a rágcsálnivalót. Ha már úgyis elfogadja, akkor rakd a tenyeredbe a kaját, hátha belemegy:) De mindenképp nyújtsd ki neki az egyik ujjad, hogyha van benne kurázsi:D akkor majd rálép az ujjadra. Aztán amikor már megszokta a jelenléted, és hozzád mer érni, akkor nyisd ki a kalitka ajtaját. Nem kell eröltetni, hogy kijöjjön. Úgyis ki fog szállni magától előbb-utóbb, még ha nem is rögtön az első nap.

Az lehet, hogy érdekes lesz, mert ha jól emlékszem, az enyém tök nehezen talált utána vissza a kalitkába, de végül visszament.

A függönyt mindenképp húzd az ablak elé, mert különben tényleg nekirepül. Aztán idővel azt is megtanulja.


Én a lakásban felerősítettem kis botocskákat (grafitceruza méretűeket, esetleg kicsit vastagabbat) és azokon üldögélt, amikor kint volt. Vagy a vállamon:)

Viszont ha így leül ücsörögni, akkor valószínűleg elenged 1-2 kakit, szóval olyan helyre tedd, ahol nem baj, ha kakil. Mondjuk ne a kanapéra, és a bútorokra:) De a kőtöl fel lehet törölni. Parkettánál is érdemes valami rongyot letenni, hogy arra potyogtasson:)

2010. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés köszike a segítséget.
2010. aug. 6. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!