Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja a hullámos papagájom...

Mi a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre, hogy rohamosan el kezdett hullani a tolla, és egyfolytában szedegeti is ki a tollait sorban jön kifele, és már a hasi részénél teljesen megkopaszodott, szinte már csak a hátán van toll. Nagyon aggódom, hogy mi lehet vele??? Eleinte még azt hittem csak vedlik, de már most alig maradt rajta toll...és nem értem mi a baja???
2011. jan. 25. 14:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
az egész tollvesztesége egyik percről a másikra történt, hasa teljesen megkopaszodott. :(
2011. jan. 25. 14:53
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen gondunk, azt mondta az állatorvos vitamin hiány , adott cseppeket amiket a vizébe kellett tenni, lassan de helyre jött.
2011. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor veszek neki olyan cseppet is. Pedig mindent megkap...nemértem. Mindig veszek neki vitaminos kismagvakat is, meg a Vitakraftos magkeveréket kapja. Kap mindig salátát, almát, répát, uborkát...nem értem mi kéne még...
2011. jan. 25. 15:14
 4/11 Beus35 ***** válasza:
Atkaölőt is tegyél a kalitkába!
2011. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tettem atkaölőt is meg kapott vitamincseppeket is. Felhívtam egy állatorvost is. Ő azt mondta, hogy nem élősködő miatt történt ez. Vagy vitaminhiány, vagy pedig saját magának tépdeste ki unalmában. Ő azt tanácsolta, jó ha adom neki a vitamincseppeket, és várjak, mi fog majd történni. Kb. 1 hónap kell ahhoz, hogy teljesen kinőjön a tollazata. Már most úgy látom, mintha növekedne neki...Megnyugtatott, hogy semmi komoly baja nincs a Csipikémnek. Nem is úgy néz ki, mint aki beteg. Ugyanúgy 1 lábon áll, eszik rendesen, hangulata is mintha kezdene javulni. Lehet, az viselte meg, hogy 3 napig nem voltunk itthon egyhuzamban...
2011. jan. 27. 11:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy helyrejön a vitamintól de a madár érdekében ki kéne engednetek repülni a szobába. Hamar megtanulja hogy mi hol van és ha megéhezik a kalitkájába is visszatalál egy idő után. A madár egészséges szellemi és fizikai fejlődéséhez szüksége van repülésre. És hiába van nagy kalitkája és hiába mozog benn egész nap mert egy idő után el fog hízni ha nem repülhet.
2011. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beus35 ***** válasza:

Nálunk bármikor ki-be repkedhetnek!!

Csatlakozom az előttem íróhoz!Engedd ki repkedni!

Nagyon hamar tanulnak!!

2011. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem neki egy társat...de szerintem ő is lány, pedig fiút akartam.
2011. jan. 30. 09:30
 9/11 Beus35 ***** válasza:
Csőre felett milyen színű??
2011. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csipinek határozottan barna és kis halványkék is látszik. Ez alapján ő lány.

Az új papagájnak Csőrinek pedig sötétebb a kék, de van rajta kis barna is...lehet neki még csak most fog jobban bebarnulni, mivel ő fiatalabb.

Külsőre pedig Csőri hasonlít inkább lányra (mert kerekebb, nagyobb és a feje is kerekebb)...úgyhogy fura.

Viselkedésük más, de ez lehet annak tudható be, hogy Csipi sokáig volt egyedül így egymás közti közelségüknél (ő idegesebb, a Csőri nyugodt).

2011. febr. 1. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!