Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel vagy hogyan tudom...

...Gábor... kérdése:

Mivel vagy hogyan tudom megszelídíteni a a hullámos papagájaimat?

Figyelt kérdés
2és fél évesek de Kis állatkereskedésbe vettem a két papagájt.És azt szeretném megkérdezni hogy megtodom-e őket szelidíteni?Ha igen akkor hogyan?
2011. jan. 30. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem sok esély van rá. Egyrészt mert már viszonylag idősek, legalábbis a szelídítéshez (ez alatt én a kézhez szoktatást értem). A másik pedig az, hogy ketten vannak, tehát (főleg ha párról van szó) főként egymással fognak foglalkozni, téged max. az etetőjüknek fognak tekinteni. Aztán az is gond, hogy az állatkereskedésekben sok helyütt igen mostoha körülmények között tartják őket, de legalábbis több madárka van beszorítva egy kisebb helyre. És ez nem igazán tesz jót nekik.

Szóval énszerintem ez nagyon nehezen fog menni, de ha elég elszánt és türelmes vagy, akkor talán igen. Rengeteg türelem és foglalkozás kell hozzá és sok idő, több hónap.

2011. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a jezemből tudnám őket etetni_?
2011. jan. 31. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egy fürtös kölest lassan odanyújtasz nekik először a rácson keresztül később a kalitkán belül is akkor rájönnek majd hogy a kezed nem bántja őket és esznek belőle csak légy türelmes.
2011. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszííí.:D.
2011. jan. 31. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!