Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet kint a szobában...

Hogyan lehet kint a szobában magamhoz csalogatni, vagy az ujjamhoz szoktatni a hullámos papagájaimat?

Figyelt kérdés
2 állítólag tojó hullámos papagájom van, a ketrecben nagyon szelídek, ha csak bedugom a kezem hozzájuk, egyből rászállnak! De viszont, ha kiengedem őket a szobába, akkor csak felmennek a szekrény tetejére, lógnak a függönyön, stb! A kezemre meg rá sem néznek! A szobában félnek tőlem! Hogyan szoktathatnám magamhoz őket kint a szobában is?
2011. szept. 9. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Örülnek neki, hogy nagyobb helyre kerülnek, ezért persze, hogy repkednek magasabbra...


Amúgy sok sikert a szoktatáshoz.. Ha ketten vannak akkor inkább egymással vannak elfoglalva és nem veled.. Így nehéz lesz, nekünk is kettö volt..

2011. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj nekik pl.fűzfaágakból egy játszóteret olyan helyre ahol foglalkozni is tudsz velük. Majd tegyél a kedvenc helyeikre valamit amitől nem tudnak/mernek oda menni hogy a játszótérre kelljen leszállniuk így megszeretik és nem mennek másra.

Először csak lassan pl. egy fürtös kölessel közelíts feléjük és csak később próbáld az ujjadra csalogatni őket mert nekik teljesen más vagy kalitkán keresztül/belül mint kint. Tehát a kalitkában már ismernek,bíznak benned kint viszont még idegen vagy a számukra ezért kint is meg kell őket szelídítened.

2011. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2011. szept. 9. 17:27
 4/4 anonim válasza:
hát nekem csak egy van és ha kettő van need sokkal nehezebb mert egymással jobban elvannak mint veled. De én úgy tudtam a kezere szoktatni hagy rá raktam az ujjamra valami olyan ételt amit szeret és egyből oda repült!!!
2012. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!