Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiengedhetem a hullámos...

Kiengedhetem a hullámos papagájomat? (többkérdéslent)

Figyelt kérdés
1 hónapja vettem egy lány hullámost. Mikor fog megszelidülni? Nem sokat haladok vele, lehet hogy soha nem lesz szelíd? Lehet hogy az a baja hogy 1 hónapja egy nem túl nagy ketrecben van, és mozgás hiánya van? Ebből következik, hogy kiengedhetem?? Ha éhes, úgyis vissza megy, nem? Nincs még a kezemhez szokva, ha simizni akarom a hasát, akkor tartja oda a fejét... (meg akar csípni) Eléggé elkeserít, mert amennyire most látom, nem fog hozzám ragaszkodni soha, és nem fog szeretni. Már a ketrechez tettem salit, és azt már csipegette, az is több mint a semmi nem?? De viszont ha benyúlok ovatosan akkor vagy elalszik (figyelembe se vesz), vagy pedig idegese elkezd ugrálni, és csipogni. Nem vagyok tapasztalt papagáj tartó, ezért nem tudom mit gondoljak. Köszi előre is a válaszokat. :)
2011. febr. 7. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem 2féle ilyen tapasztalatom is van.

1, nem volt szelíd, de véletlenül nem zártam be az ajtót és kirepült (szerencsére minden ablak csukva volt). felrepült a szekrény tetejére. leült. úgy nézett ki mint aki megijedt a magasságtól. létrával felmásztam érte, beletotyogott a kezembe és onnantól kezdve barátok voltunk. (még nagyon fiatal volt)

2, a másikat soha nem tudtam megszelídíteni, mindig megcsípett. Ő hamar meg is halt, sajnos.



Próbálj lassan közeledni fele. Mondjuk 3 napig csak a kalitkában matatni (de nem közel a papagájhoz). utána már közelebb nyúlkálsz hozzá, de nem érinted meg.

majd 10 nap után visszatérsz a simihez.

MINDIG lassan, nyugodtan, és MAGABIZTOSAN mozogjon bent a kezed. a magabiztosságot sokan elfelejtik, de az a madárnak is megnyugtatóbb ha látja hogy mit akarsz csinálni és nem vacilálsz, mert akkor ő nem "forog veszélyben".

remélem segíthettem.

2011. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esetleg kalitkán belül kézből etetést is megpróbálhatod.
2011. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
37%
Majd megszokja a kezet. El kell érni, hogy az ujjadra álljon, de ez nem könnyű, idő kell hozzá. A hasánál kell tolni, amíg rá nem lép az ujjra, én így csináltam. Mondjuk egy nagyobb kalitka nem ártana. Próbálj meg foglalkozni vele minden nap, hogy megszokjon. Kiengedésnél nem megy vissza sokáig, nekem egy évig nem jött rá, hol az ajtó. Egy vékony rongyot kell rádobni, aztán visszatenni. Idő kell amíg megszokja az embert, aztán a kezet. Utána már könnyű visszarakni, vagy bemegy magától. Amúgy szeretik a sajtot, lehet neki adni, de az enyém a pisztáciáért rajong.
2011. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2011. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!! ^^ Sok hasznos tanácsot adtatok! :))
2011. febr. 7. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:

1. SZERETNI egy madár soha nem fog!

2. egy hónap azért nem olyan hű de nagy idő, egyedenként változó, hogy mennyi foglalkozás kell nekik


Egyébként simán kiengedheted, hagyd, hogy magának fedezze fel a terepet, ne piszkáld, engedd ki olyan sűrűn, amennyire csak tudod, meg fog szokni téged, később csalogathatod finomságokkal. Vissza fog menni, ha már éhes, bár lehet, hogy terelgetned kell majd kicsit.

2011. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beus35 ***** válasza:

Én első nap után kiengedtem,pár nap alatt megtanulta merre kell repülni!

Ha itthon vagyok,akkor a kalitka mindig nyitva van!

Ketten rosszalkodnak,azért nem hagyom őket egyedül szabadon!

Sokat repülnek,legtöbbször együtt!!

Imádnak repkedni!!

2011. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a nagy sándorommal voltam így először, de végül megszelídült. Sokmindent nem tudtam róla, volt néhány könyvem, de végül ez segített: papagajidomitas.blogspot.com
2011. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!