Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek evvel a rengeteg...

Mit tegyek evvel a rengeteg papagájjal?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve vettem egy pár hullámos papagájt.És költöttek, aztán amikor kikeltek a kicsik cserélgette haverokkal hogy legyen más szinüm is .De akkor még nem gondoltam hogy igy elfognak szaporodni.Most már van 15 db , és ebböl 6 tojó költ ha kell hanem , most 5db tojó ül a tojáson , + a 6.-nak már kivannak kelve a kicsinyei.

Még ha 3-3-mat számolok ha kikelnek, mert fejenként 5-7 tojás van alattuk.Akkor is 5x3=15 papagáj. meg ami most van 15 akkor már 30 :((.A kereskedésbe se mindig veszik be, csak ritkán.Hiába veszem le az odúkat, olyankor lemennek a ketrec aljára és maghéjakból és a tollukból csinálnak fészket és szépen sorba egymásmellé leülnek tojni a tojók.Fogalmam sincs mit csináljak evvel a sok hullámossal.Mondjuk az én hibám is hogy ennyi lett, mert amikor már volt kb 8-9 akkor vették volna be a kereskedésbe, de sajnáltam öket beadni mert nagyon szelidek és okosak.


2011. febr. 11. 08:53
1 2 3 4
 1/31 Szafica ***** válasza:
100%
hát mikor már kikeltek, megnőttek a kicsik, tedd külön a tojókat meg a hímeket
2011. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Szafica ***** válasza:
90%
azt ami meg nem kell, hirdesd meg neten
2011. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
2%
Csinálj belőllle papgáj pörköltet.
2011. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

hirdettem a neten , nem is egyhelyen de senki nem jelentkezett.

rászántam magam hogy viszek be egy pár darabok a kereskedésbe mert hétfön vesznek be, most reggel nézem öket hát letojtak amiket beakartam vinni, nincs szivem eldobni a tojást, és igy csak 2 db-ot tudok bevinni a zok még egyenlőre nem tojtak

2011. febr. 11. 08:58
 5/31 A kérdező kommentje:
volt olyan időszak amikor sokan jöttek ide papagájér, és jó pénzem volt belöle, de most még az se, mert nem vesznek
2011. febr. 11. 09:04
 6/31 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél be az ujságba hírdetést róluk,hogy árulod őket.Vagy ha annyira nem tudsz velük mit kezdeni már és nincs más mód,nem tudod eladni sem őket,akkor el is ajándékozhatod őket ismerősnek,barátnak.Egy barátomnak a díszhalak szaporodtak el de nagyon,és egyszer betette az ujságba hogy elajándékozná őket.Szétkapkodták az összeset..Próbáld még időnként a kisállatkereskedésben,ki tudja,lehet épp kelleni fognak.
2011. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ha ingyen kínálod őket, akkor biztos elviszik.
2011. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Hirdesd meg őket a jófogas.hu-n, az expressz.hu-n, a helyi reklámújságotokban és a közeletekben lévő üzletek (Spar, Interspar, Auchan, stb.) hirdetőfalán, a kereskedés árának feléért és el fogják vinni őket. Addig pedig mindenképpen tedd külön a hímeket és a tojókat, hogy ne legyen több szaporulat.
2011. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

500-700-1000 ft-ért szoktam adni.a boltba pedig 1800 ft

Köszi az ötletet hétfőn felmegyek a városba és hírdetem a boltoknál, ragasztok ki hírdetéseket.

2011. febr. 11. 09:09
 10/31 Szafica ***** válasza:
amúgy hol laksz?:D én is szeretnék egyet, bár anyumék még nem engedik (mert már van egy nimfánk, de az végülis csak apámat szereti... szelíd velünk is de ...)
2011. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!