Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törött lábú feketerigót...

Törött lábú feketerigót hogyan lehet meggyógyítani?

Figyelt kérdés

Állatorvos nem foglalkozik vele.

Gyufaszállal sínbe tettük a lábát, de hogyan tartsuk, etessük, itassuk?


2011. febr. 12. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen kedvesek vagytok!!Én elvinném valamelyik madártani intézetbe,ott átvennék.
2011. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom,hogy a rémülettől hajlandó lenne-e a táplálkozásra addig is,de kis tálban vizet tehetsz elé,szárított kenyeret,meg "madáretetős"magokat.
2011. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vidéken élünk, erre nincs madártani semmi sem :-(


Sajnos szegény madár egyáltalán nem tud lábra állni, csak féloldalt fekszik és időnként tátog.

Próbáltuk itatni, de egyelőre semmi.

2011. febr. 12. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
A feketerigó rovarokkal táplálkozik, nem fogja megenni a kenyeret, magokat. Tegyétek bele egy ronggyal kibélelt dobozba, és rakjátok be mellé egy tálkába (kerámia vagy hasonló nehéz, h ne boritsa ki) a vizet. Etetni szintén a legegyszerűbb, ha állatkereskedésben veszel liszkukacot, vagy tücsköt, és magasabb falú tálba azt is beteszed neki. Merrefelé laksz? Hátha a közelben és tudok segiteni.
2011. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha azt tanultam volna, hogy télen nem jó a madaraknak a száraz kenyér, felfúvódik tőle és kimúlik, valami ilyesmi, hanem inkább olajos magvakat kell adni nekik. De nem esküszöm meg rá. Nem is szeretem a madarakat, csak annyira megkapó, hogy segíteni szeretnétek neki! Remélem, sikerül!
2011. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10:43 vagyok. Látom, 10:41 tudja a választ! Esküszöm szorítok szegény kismadárnak! És én is köszi 10:41-nek!
2011. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tatabánya mellett vagyunk.
2011. febr. 12. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
10:43 Viszont esetleg telefonon kérhettek tanácsot valami madártani valakitől vagy akár emilben is!
2011. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a Magyar Madártani Intézettel, hátha tudnak hasznosat mondani: [link]
2011. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!