Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tartsak el egy feketerí...

KicsiPocok kérdése:

Hogyan tartsak el egy feketerígót?

Figyelt kérdés
Elütöttek az utcánkban egy feketerigót, sántít és nem tud repülni. m Befogadtam de nem tudom, mit adjak neki enni, vagy inni,hol tartsam stb..Kérlek segítsetek mivel etessem, és mit tegyek hogy felépüljön! ( Nem tudom állatorvoshoz vinni)
2011. jún. 26. 23:22
 1/10 anonim válasza:

Mi az hogy nem tudod állatorvoshoz vinni?

Amúgy akárhogy is van, adj neki gilisztát, vagy állatkereskedésben kapható madáreleséget és friss vizet. Ezenkívül sok mindent nem tudsz tenni, de amennyiben ezekre van pénzed(már ha pénz kérdése) és el tudsz értük menni ennyi erővel állatorvoshoz is vihetnéd...

2011. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Tartani meg mondjuk ne egy akváriumba. Egy kalitka megteszi, de nem is értem hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni, a madár az madár, a legtöbb ugyanazt eszi...jó a kondorkeselyű pl. nem...
2011. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

inni vizet adj neki, bár nem fogyaszt szerintem hektó számra... ;) enni pedig rovarokat, esetleg hnap megpróbálhatnál vmien kisállat kereskedésben/horgászboltban élő táplálékot venni (lisztkukac, etc) de feltétlen mond, h mire kell, nehogy vmi ízesített, szintetikus sz.rt tegyenek eléd...

vagy esetleg kevés olajos magvat (napraforgóbél, dióbél, mogyoróbél) is kínálhatsz neki, esetleg kicsit összetörve

ha egyáltalán nem mozog én ketrecben tartanám, aztán ha látod, hogy izeg-mozog, ki akarna repülni, akkor engedd azért ki :) bár nem tudom, hogy eleve mennyire lesz sikeres a project, mert a legtöbb vad állat, pláne madarak elég stresszesek lehetnek ilyen szituban, lehet hogy nem fog enni egy ideig, vagy egyáltalán nem :(

remélem sikerrel jársz, ha városban történt, akkor már lehet hogy hozzá van szokva annyira az emberekhez hoyg eszik fogságban is :) (rendszeresen ha sétálok a városban, a rigók 1-2 méterre is bevárnak, figyelnek, aztán repülnek csak el ;) )

2011. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tiszta, nem szennyezett helyen ássál neki gilisztákat, de földesen add neki oda. Minden mennyiségben megeszik, a fő táplálékuk városban. Kapsz állateleséges boltban lágyeleséget, az is jó, kemény tojás sárgája szintén, de télen a kertben a főtt tésztát, sárgarépát is megeszik. Gyümölcsöket is szeretik (cseresznye, alma).
2011. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
nehogy adj neki lisztkukacot mert elpusztul sem csontkukacot kirágja magát szegény madár beleiből és anni neki gilisztát adj neki de ne etesd túl mert az sem jó neki.
2011. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gilisztával kell etetni, ha kapsz hentesnél marhaszivet, azt vágd apró csikokra, megeszi. Feketerigó lágyevő elsősorban, nem magevő, mint a verebek.
2011. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a madár az madár, a legtöbb ugyanazt eszi"


Az eszed tokját! Még a veréb is mindenevő lett pedig régen magevő volt.

2011. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azok írták jól, akik lágyeleséget javasoltak. A rigó nem magevő. Sovány nyers marhahús darálva, főtgojás és nyers répa reszelve. Ezt zsemlemorzsával gyurma állagúvá kevered. A kész kaját csak pár napig tarthatod hűtőben, különben a zsemlemorzsa megsavanyodik. Mindig legyen vize, a giliszta csak kiegészítő táplálék.
2011. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És elfelejtettem! Állatorvoshoz hiába viszed, esetleg csak vitaminnal tud segíteni.
2011. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!


Utána nézhetsz, hogy milyen gyümölcsöket, rovarokat eszik (mivel lágyevő), és azt adhatsz neki. Nálunk tegnap szállt le egy az udvaron, és egy szem cseresznyét evett meg. Kb ilyenekkel tápláld!


Még egy ilyet találtam neked:

[link]


"A költési idõben növényi táplálékot csak kis százalékban fogyasztanak. Õsszel a rovartáplálék mellett megnõ a magvak és a bogyós termések (bodza, galagonya, vadrózsa) aránya. Egyes helyeken a seregélyekkel együtt rájárhatnak a szõlõkre is. Gyakran megfigyelhetõ, hogy hulladékot, ételmaradékot, almacsutkát fogyaszt. A növényi magvak és termések kivételével zsákmányát általában a talajfelszínen, avar között keresi. Sokszor megfigyelhetjük, amint gyors csõrvágásokkal avarleveleket forgat. Egyik fõ táplálékát, a gilisztát hallása segítségével fedezi fel."

2011. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!