Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idős lehet a papagáj?

Mennyi idős lehet a papagáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kezdő madártartó vagyok, és van egy fiú hullámos papagájom, akinek még csak kékül az orra. Tudom, hogy nagyon fiatal korukban szinte még meg se lehet különböztetni a nemüket, de neki már látszik, hogy kékül. Lehet tudni, hogy hány hónapos? Kereskedésben vettem és ott azt mondták nemrég választották le, de ahhoz én már kicsit idősebbnek látom.:)
2011. márc. 1. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
KB 2-3 hónapos lehet , de az is lehet hogy 4.
2011. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól hogy kékül a viaszhártyája még nem biztos hogy hím. Az én hullámosomnak is kék a viaszhártyája(az orrlyukai körül fehér karika van) és tojó. Majd amikor már átvedlett az ivarérett tollazatára akkor nézd meg hogy teljesen kék vagy van fehér karika az orrlyukai körül. Ha teljesen kék akkor hím.

Azt hogy mennyi idős az arcfoltjaiból tudod megnézni belülről kifelé nézve. Ha nincsenek foltjai még vagy csak kicsik akkor tényleg 2-4 hónapos.

2011. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A bal oldalán egy pötty van, míg a jobb oldalon 3 amik eléggé halványak.
2011. márc. 2. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!