Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen levágni egy hullámos papagáj csőrét?

Figyelt kérdés
Voltunk vele állatorvosnál más miatt. Már ő mondta, hogy kicsit nagy, le kell vágni, viszont nem tette. Azóta kicsit már nagyobb, a csőrkoptatójának csak beszélget, nem koptatja vele/rajta a csőrét. Enni szerencsére rendesen tud, van is étvágya és sokat játszik, csicsereg. Szóval szerencsére nem okoz még neki gondot. De neten semmit nem találok hozzá, csak annyit, hogy ha hosszú szakszerűen le kell vágni. De hogyan? Mekkorát szabad, lehet? Mivel, sima körömvágó ollóval?
2011. márc. 5. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem használja a csőrkoptatót akkor kalciumhoz hogy jut a szervezete? Megpróbálhatod máshova tenni a kalitkában vagy 2 rács között bedugni neki,stb. hátha valahogy elkezdi használni. Az én madaraim csak egy bizonyos helyen használják a csőrkoptatót de csak akkor ha kalciumra van szüksége a szervezetüknek.

Fa ülőrudak vannak a kalitkába? Az enyémek és általában minden madár szereti a fűzfaágakat nem permetezett gyümölcsfaágakat rágcsálni amitől jól kopik a csőrük.

Interneten lehet rendelni natúr fából készült játékokat amiktől ugyanúgy kopik a csőre mint a faágtól.

De semmiképp ne vágd/vágasd le a csőrét. Inkább fogd meg és reszelővel óvatosan reszeld le a végét. És vegyél fa játékot hogy ne nőjön újra túl a csőre.

2011. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beus35 ***** válasza:

Nekem a kalitkában nem használták a csőrkoptatót,de a kalitka tetejére kiraktam,az már tetszik nekik!!

ÁLLANDÓAN UGRÁLNAK RAJTA!!

Na és persze így piszkálják,koptatják a csőrüket!!

És vitaminosat vettem nekik!!

2011. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kérdezted, hogy milyen állókája van. Különböző átmérőjű fa. Meg amúgy is van betéve neki jó háncsos fadarab a csőrkoptatásra, azt szereti is cibálni. Viszont azt, hogy kopna a csőre nem igen vesszük észre.

Hogy kalciumhoz hogy jut? Hát ez jó kérdés, de a csőrkoptató áthelyezéssel megelőztünk, de azért köszi az ötletet.

Amúgy szőrnyű, hogy a neten ill. még az állatdokinál is azt hallani, hogy vágni kell a csőrét. Aztán kiderül, hogy ne. Mondjuk mi is úgy voltunk vele -a karmaival is-, hogy ha ő a szabadban születik, él, akkor senki nem vágja neki...

2011. márc. 6. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat rágja a fadarabot akkor nem hiszem hogy most nőne a csőre. Régebben is rágcsálta vagy csak mostanában mert lehet hogy régebben megnőtt neki de most hogy koptatja nem nő de nem is lesz kisebb? Egy képet fel tudnál tölteni?

Megpróbálhatod azt hogy egy kis darabot letörsz a csőrkoptatóból és beleteszed az etetőedényébe hátha így megkóstolja.

2011. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem használja a csőrkoptatót addig adj neki 1-2 hetente tojást hogy pótold a kalciumot. Amikor már használja 2-3 hetente is elég.
2011. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beus35 ***** válasza:

Több kérdésre megnézed a választ,valaki ezt mondja,valaki azt!

Én mindig úgy válaszolok,amit tapasztaltam,vagy olvastam!!

2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!