Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj a feje búbját a...

Papagáj a feje búbját a rúdhoz dörzsöli, a nyakát nyújtogatja, és rángatja. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mindenkinek előre is köszönöm a segítséget!
2011. márc. 5. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit leírtál,lehetséges,hogy légúti atkája van.Tátog is közben? Már amikor nyújtogatja a nyakát? Milyen fajta papagáj?Amúgy állatorvos nem ártana,vagy egy tenyésztővel beszélni.
2011. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia, igen. Durván olyan mintha öklendezni akarna.

A fajtája hullámos papagáj. Van rá valami kezelés, esetleg gyógyszer?

2011. márc. 5. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A papagájok az ülőrúdhoz,rácshoz is szokták dörzsölni a fejüket ha viszket nekik de általában lábbal vakarják(nem azt jelenti hogy atkás). Az én nimfáim amikor a fejüket vakarom mindig nyújtogatják a nyakukat és közben tátognak de ez csak annyit jelent hogy mindennel teljesen elégedettek(ezen kívül még a csőrrel való reszelés jelent elégedettséget).Tehát abból amit leírtál szerintem semmi baja.
2011. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
A követ amit rágcsál cseréled ki mert túl meszes és megfájdul a feje lázas is lehet és vigyáz ne legyen a kalitka huzatba semmi körülmények között.
2011. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem pár hete voltak azok a hullámosaim. Az öklendezés azért van,mert szabadulna a torkában lévő atkáktól.Nekem ivermectin spoot valamit adott a doki.(nem otthon vagyok,nem tudom megnézni a nevét pontosabban)Két cseppet kell cseppenteni a nyakán lévő bőrre.(el kell hajtogatni jól a tollat),vagy a szárnya tövébe (hónalj :),ha engedi.

Egy tenyésztő azt mondta,hogy az orrjukába cseppentsek.(megtettem,2 emberes volt)Odanyomtam a cseppet,és ahogy vette a levegőt beszippantotta,a 2. cseppet a nyakára nyomtam.Hetente 1 alkalommal,3 héten át kellett.a kalitkát,rudakat le kell fertőtleníteni,én flóraseptel csináltam,alaposan leöblítettem.Azért még elmondanám ezt dokinak is, mert így láttatlanba ez nem biztos diagnózis.

2011. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Neked kell látnod,hogy a viselkedése eltér-e a normálistól,a megszokottól.Ha igen,akkor igenis van valami baja.Engem az ismerőseim hülyének néztek,de igenis volt baja. A kezelés óta újra a régi.
2011. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megint az előző:)Azt is mondta a tenyésztő,hogy ezt a kezelést 3 havonta 1x ismételjem meg,megelőzés céljából.Nagy tudású,tapasztalt tenyésztő.
2011. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia, utolsó válaszoló. :)

Köszi a válaszokat, eddig ez volt a legjobb segítség. Kifogom próbálni. Úgy látom, hogy a papagájnak mindenképpen van valami baja, és valószínű hogy ez lesz a megoldás.

2011. márc. 5. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Szorítok,hogy jobban legyen! :)

Az "utolsó"

2011. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beus35 ***** válasza:

Tényleg neked kell eldönteni,hogy természetes amit csinál,vagy nem!

Én papagájaim is dörzsölik a fejüket a rúdhoz!

Öklendezni szoktak,de a kaját ,és egymásnak!

Szerintem nem betegek,de Te látod,hogy viselkedik!

Ha beteg nem eszik úgy,gubbaszt,tollát borzolja,ja és két lábon alszik!!

2011. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!