Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Már egy hónapja vettem 2 pár...

Már egy hónapja vettem 2 pár hullámos papagájt! Tettem fel odut is és elég nagy rőpdében vannak! Az eggyik tojó be jár az oduba de még nem tojt le! Le fog vajon tojni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Készítsd fel a tojókat a tojásra és ha már az egyik bejár akkor hamarosan a másik is befog mert féltékeny lesz rá.

Felkészíteni pedig úgy kell hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente! Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek! Lágy eleség keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll! Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás! Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka! Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint!

2011. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TasTóbiás ***** válasza:
és hogyan szoktatom rá őket a lágy eleségre? Enyémek nem akarnak enni affélét.
2011. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beus35 ***** válasza:

Én többször próbálkoztam lágy eleséggel,mire ettek belőle!

Én az ajtóba tettem,így rajta keresztül tudnak csak kijönni!!És mivel kíváncsiak beleettek,és ízlett nekik!

Én nem vettem,hanem csináltam nekik lágy eleséget!

2011. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TasTóbiás ***** válasza:

Az enyémek ki se akarnak jönni a ketrecből... erőszakkal kell kitessékelni onnan. Számukra a ketrec a biztonság! nem a bezártság:D:d


NO, de a kérdésem az, hogy ha láthatóan jóóól elvannak, matatják egymást, eteti a him sokat a tojót, ha kinn vannak is együtt repülnek, van odujuk, akkor lesz fészekrakás meg fiókák meg effélék?

2011. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd rájuk a kint létet. Csak nyisd ki az ajtót és majd kijönnek ha akarnak.

Ha ilyen jól kijönnek egymással valószínűleg tojás is lesz.

2011. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TasTóbiás ***** válasza:

oké, nem erőltetem. De amint kinyitom az ajtót, mintha sokkolnám őket: fagyás van 2O percig... utána járkálnak. És ha véletlenül arra másznak el, és kiesnek (mint ma este a tojó, ki azt hitte ott rács van) akkor azonnal visssza menekülnek a ketrecbe. Komolyan ilyet nem gondoltam volna.


AMi a másikat illeti: nyali-fali van ugy 5 napja, amikor csak érik. De az oduba a tojó még nem ment be.

2011. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!