Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagájt meg...

Egy hullámos papagájt meg lehet tanítani erre, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy hullámos papagájt, de én szeretem úgy tartani az állatkáimat (bár most csak egy kutyám van) hogy szabadon. Korábban már volt hullámos papagájom, ő nagyon kézhez szokott volt.

De szerintetek lehet egy papagáj annyira jól nevelt, és ragaszkodó, hogy ha mondjuk nyitva van a lakás ablaka, ő kirepül, akkor vissza is jöjjön? Vagy ha lemegyek sétálni a kutyámmal, akkor őt szépen a vállamra ültessem, és ő is jöjjön velünk?

Vagy ennyire nem megbízhatóak, és ha egyszer elszáll kint a szabadban, akkor többet nem fog visszajönni?


2011. ápr. 13. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy nem akar vissza jönni. Az összes papagály vissza szeretne menni ahonnan kirepül, csak az a baj hogy nem ismeri kívülröl az ablakot. Vagy is kirepül a szomszéd fájára és olyan mintha te a feketelyukon keresztül egy másik világba érnél és nem tuodo hol a vissza út.


Neki kívülröl minden idegen. Ha pl kint lerakod egy fára ahonnan látja az ajtót ahol minden nap beviszed rajta, ketrecestöl, akkor elöfordulhat hogy egy idö után simán tudni fogja hol kell bemenni a házba. De ha egyszer egy fával arréb repül, akkor már megint elveszíti az irányt, és nem fog haza találni.

2011. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem! A madarak a szabadban érzik igazán jól magukat. Talán ha kint volna tartva egy röpdében több papagáj, akkor esetleg visszajárnának mint a galambok, de erre is kicsi az esély.
2011. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Még a lakásban tarthatod szabadon, bár összecsinál mindent... Az ablak mindig legyen zárva, mert ha elmegy, akkor keresztet vethetsz rá, mert nem fog visszajönni.

Ha le akarod vinni, létezik olyan dolog, hogy papagájhám. Megy a vita, van akik kézzel-lábbal hadonásznak ellene, meg főleg itt Magyarországon nem túl ismert, de szerintem nem hülyeség.

2011. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
erre biztos hogy nem tudod megtanítani ha kirepül annyi neki.
2011. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy 3 éves zebrapinty párunk és tavaly szétszedte a huskynk a röpdéjüket és pont akkor volt kirepült fiókájuk és kiszöktek amikor azt hitük befoltoztunk minden lukat és amikor jöttünk haza akkor ott közözött meg csipogott felettünk az anyuka odahívott minket a röpde ajtajához, mi kinyitottuk és ő beterelte a kicsiket egy kivételével amit nem talált. És pedig a kicsik mikor elöző nap próbáltuk őket megfogni 2-3 házzal lejebb mentek és szerintem amikor kiszökött utánuk az anyjuk ő is lementaddig, és vissza is jött. Ja és azóta se talájuk hol jöhetett ki.
2011. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek a hullámosa egyszer kirepül az ablakon de egyből vissza is repült a vállára. Ez szerintem csak véletlen volt. Én soha nem vinném ki a papagájaimat csak úgy az utcára mert szeretem őket és még véletlenül se akarom hogy elrepüljenek. Amikor hámmal leviszem el szoktam dobni őket 1-2 alkalommal hogy repüljenek is egy kicsit de az egyik nimfám még soha nem repült vissza rám. A másik viszont egyből megfordul és visszajön de ha valamitől megijed akkor egyből leugrik az ujjamról és addig repül amíg le nem esik a földre mert visszahúzta a hám.

Szerintem erre még egy arát se lehet megtanítani mert ha pl.elmegy melletted valaki kerékpárral és ő megijed akkor nem fogja azt gondolni hogy nem repülhetek el mert a gazdám megtiltotta hanem egyből elrepül és mivel fél nem fordul vissza mert minél távolabb akar kerülni attól ami megijesztette.

2011. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyáék 1972 körül kezdtek madarakat tartani. azóta is folyamatosan van a családban papagáj. Ennyi idő alatt egy olyan papgájuk volt, amelyiket nyitott ajtók ablakok mellett lehetett tartani, mert mindig visszajött. Tehát előfordul, de ritka mint a fehér holló.
2011. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!