Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gólya van a házunk elötti...

Gólya van a házunk elötti villanyoszlopon. Hogy riasszam el?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 22:37
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

reggel nem volt mát az oszlopon a gólya,

(meg se próbáltam elriasztani)


valamien szinten a gólya érdekében is jó , ha nem egy fészektartó nélküli oszlopon tartózkodik.

ugyanis szabadvezetékek vannak a faluban. ha ezek közül kettőhöz hozzáér. akkor biztos az áramütés. szeretem az állatokat. nem akarom bántani


a kéményünkről meg azért füstöltük le mert füteni még azért kell. ezért bocsánat , (ez igy utólag a gólya is belátná ha meg tudná mondani) mert még azért esténként be szoktunk füteni.

2011. ápr. 15. 13:00
 22/28 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, nagybetűvel kezd a mondatokat!

Amugy meg, ugy tűnik érdemes lenne arra az oszlopra fészektartót tenni. Azt pedig ne próbáld meg bemagyarázni, hogy szereted az állatokat, mert akkor nem akarnád elzavarni és nem zavarna, hogy odapiszkít. Ha télleg szereted őket, írsz az MME-nek itt: [link] ,hogy tegyenek ki egy fészektartót és hogy veszélyes vezetékek vannak a településen.

2011. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Sziasztok, gólyás ügyben kérdezők!

Először is, szeretném, ha tudnátok, a gólya védett madár!

Másodszor, büntetés jár, ha bántjátok őket!

Egyébként meg miért akarjátok őket elzavarni? Mi emberek különbek vagyunk tőlük? Hogy sokat piszkítanak? És az emberek nem? Miért, mi hova piszkítunk? A kertünk közepén lévő pövegödörbe, ami felett pedig nőnek a kerti zöldségek, és azt esszük. Már bocsánat! Ha ez undorító, akkor legalább kiderül, a gólyák még nálunk is különbek.

Mielőtt le akrnátok lőni őket és a fecskéket, nézzetek legalább utána, mennyit repülnek és milyen sokat küzdenek azért, hogy HAZATÉRJENEK, és itt költsék ki a fiókáikat.

Ajánlom figyelmetekbe a darányi webkamerás és a nagyhalászi webkamerás gólyák életét, hogy legalább egy kicsit nyomon követhessétek az életüket, és megismerjétek őket, hogy mennyi áldozatot hoznak azért, hogy fészket rakjanak, és felneveljék a fiókáikat.

Charlie gólyát egy egész falu siratta, ti meg ilyen szívtelenek vagytok, csak azért, mert nekik nincs wc-jük?

Ha láttátok volna, tavaly hogyan haltak meg a kis gólyák a hidegben, miután kikeltek, és mennyit szenvedtek, talán most nem írtátok volna ezt ide. Valószínűleg az anyátok sem törődött jobban veletek, mint azok a gólyaszülők a fiókáikkal, akik napokon át harcoltak a kicsikért...

Szégyen, hogy ilyan kérdések járnak a kis fejetekben...

Szomorú!

Öljetek meg minden állatot, és égessetek el minden tüzifát...mert utána már nem lesz semmi...

2011. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

20:25 és többiek

nem mentegetőzés , de igazából azért akartam hogy ne az oszlopon legyen a gólya , mert a szabadvezetékek árthatnak neki. (fészektartó hiányában : áramütés) és nem ugy van hogy csak ugy kérésre lecserélik. a terhelés igényt még több évtizedre is kielégiti a 95mm2 es alusodrony. amugy kelep reggel nem volt már ott. és még most sem. azért akartam megriasztani hogy esetkeg egy másik oszlopra szállva , biztosabban vészelhette volna át az éjszakát. mert van azért kötegelt vezetékes utcs is nálunk a faluban. ha ehhez ér nem kap áramütést.

2011. ápr. 15. 22:35
 25/28 -Panka- válasza:

Elriasztani ????? Örülj hogy láthatod!!!


Ki volt ott előbb,te vagy a gólya?


Szerintem inkább segíteni kéne, hogy ott telepedjen meg.


A mai gyerekek már sok állatot,növényt csak az állat és növény kertbe láthat....sajnos!

Unokádnak már csak képekről akarod megmutatni...ilyen madár is volt?

2011. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves gólyaszerető kérdező!


Próbálsz már a szar.ól jól ki jönni,de nem tudsz!

E-malekre miért nem válaszolsz? melyik településről van szó,hogy tudjunk intézkedni a vezeték ügyében? Vagy írj a fentebb belinklet honlapra! ENNYI EMBERSÉG MÁR LEGYEN BENNED!

Nem kell bef.snod nem te leszel megkeresve, gólyának szeretnénk segíteni.Faluban több fészek van így még csak le sem lepleződsz.

2011. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

országszerte töbszázmilliárd forint lenne a veszélyes vezetékcserék. (ha nem nagyobb ez a nagyságrend mivel nagyon sok a szabadvezeték. és ha már csere , az oszlopcserével lenne érdemes. ha már válltozik a nyomvonal , akkor a házcsatlakozók is. persze az egészet megtervezik , nem is olcsóért.) ha a 20 kv os hálózatokat is beleszámolnánk akkor mert az ok - nál mindig akad olyan rész ahol nem lehet madárvéddőt rakni.


de menjünk tovább : legyen minden földkábeles. ez többszöröse az oszlopon lévő rendszerekhez képest. (villanyszerelő minimálbérből nem finanszirozhatom. 1000év alatt sem)


ott pihent a gólya ez oszlopcsúcson. az oszlop tetelyén lévő betonszálak amik a vasbeton oszlop részei. (ezen lehetett a golya) és valamely fázis , közvill , és van egy vezérlőszál is. hozzáér akkor a gólya áramütést kap. ÉS NEM RIASZTOTTAM EL. KÖVETKEZŐ REGGELTŐL MÁR NEM JELENT MEG NÁLUNK. (!!!!!!) a másik megoldás hogy legyen minden oszlopon fészektartó. főleg a kötegelt hálozatoson. mert ezetn SEMMIKÉPP (!) nem tudna fészketrakni. meg ha a gólya nem jelentkezett többet , akkor hogyan segitsem??????? mert ha többször ott lett volna , és ha még ágakat is hozott volna akkor ok. szándékában állt hogy OTT (!) építsen fészket. de nem. nem volt itt azóta. (!) ÉS NEM RIASZTOTTAM EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


vagy azért irjak mert egyszer ott éjszakázott egy gólya? mert az is lehet hogy tovább állt. és ha én megkérem hogy tegyenek egy fészektartót ide , és az álltala kiszemelt oszlopon ahol nics ugyancsak tartó , építi a vezetékekre a fészkét. és ide juthatott volna az amit én kértem.

2011. ápr. 17. 17:54
 28/28 A kérdező kommentje:
amúgy tudtam hogy védett madár a gólya.
2011. ápr. 17. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!