Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy Nimfa papagájom. Már...

Van egy Nimfa papagájom. Már vállra megy, meg stb, de a kezemet még mindig támadja, és nem engedi hogy megfogjam. Szerintetek megfog azért úgy szelidülni, hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
csak úgy tudom a kezemre rakni, ha törölközövel megfogom és rárakom a kezemre, de után ott is marad, és le se akar szállni. de ha a vállamra mászik pl, és elkezdem a hajamat csinálni, már támadja a kezem. Szerintetek mit csináljak??
2011. máj. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát várj egy kicsit még, mert a papagájok nemigazán szeretik, ha a kezükkel fogják őket. Talán volt egy rossz élménye valamikor. Mikor és honnan került hozzád? Ez fontos a válaszhoz.


(Ja ha van még kérdésed írhatsz nekem: lang.vikus@gmail.com)

2011. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bátyámnak van egy ismerőse, és onnan kapta meg ő, mert a férje allergiás volt rá. Aztán bátyámnak a papagájaival vol (2rozellával) és nem rég került ide. de már egyre jobb, mert ma már engedte, hogy megfogjam. csak mindig azt hiszi hogy a kezemmel támadok.
2011. máj. 4. 11:05
 3/4 anonim válasza:

Légy nyugodt és ne kapkodj körülötte attól fél. Szerintem jól haladsz. ilyen törölközős módszerekkel ne erőszakold meg csak hátrébb visz a célodtól, megijeszted vele, és félni fog tőled. légy vele türelmes. Írtam egy másik kérdéshez egy módszert, próbáld ki, talán segít. Bár ez arra vonatkozik, ha fél a kezedtől és azért csípi(hátrál? vagy láthatóan fél?9, ha csak agresszív, akkor más a felállás. Akkor azt hiszi ő a főnök és meg kell nevelni. De azért olvasd el talán segít: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1770086

Csak hajrá!

2011. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt hiszi hogy a kezemmel támadni akarom, amugy köszönöm a választ :)
2011. máj. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!