Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek: találtunk egy...

Mit tegyek: találtunk egy madarat a kertben, nem tud repülni szóval behoztuk a házba. Most egy dobozban van. Előbb ugrált benne, engedjuk el, vagy vigyük dokihoz?

Figyelt kérdés
Sztem egy verébről van szó. Lehet, hogy csak kisebb gond van a szárnyával, ami magától meggyógyul neki, vagy vigyuk dokihoz? Azt sem tudom, mivel táplálkozik, de a csőre hosszu, szal sztem rovarokkal...?
2011. máj. 3. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld magokkal etetni(pl szotyi), ha nem eszi akkor próbálkozz mással, amit szerinted talán megeszik és tegyél a dobozába valami kis vizet, amit nem bír kiborítani. Gondolom kismadár és akkor sokat eszik, tehát szerintem kaját is tegyél neki tálba. Ha nem eszik, akkor nincs mit tenni, akkor annak a madárnak annyi. De állatorvoshoz csak akkor vigyétek, ha nem sajnáljátok rá a pénzt, mert hát az természetes, hogy vannak a fiókák, és az erősebb majd kirepül a fészekből, a gyengébb vagy éhenhal, vagy nem tanul meg repülni és akkor az lesz a halála.

Szerintem ha van kedved akkor gondozd, ha nincs akkor inkább engedd el.

Ha nagyobb a madár akkor valószínűleg eltört a szárnya. Fogd meg a szárnyait és ha nagyon csipog meg mászna el akkor az a szárnya el van törve, azt kötözd be, tegyél bele valami merevítővázat, majd 2-3 nap múlva szedd le róla, addigra jobban lesz, talán repül is.

Ha kismadár, akkor az soha nem fog repülni, ha tudod gondozni és életben marad, akkor neked kell gondoskodnod róla egész élete alatt, kivéve ha a többi madár segítségével (ha kiengeded) akkor elrepül. De ha nagyobb lesz akkor majd néha ki kell engedned, de olyan helyre, ahonnan nem tud elmenni.

Talán életben marad. Akármi történik a madárral, ha elengeded az már nem biztos hogy hozzászokik ahhoz, hogy nem kap kaját, neki kell megszereznie.


Vagy most engedd el vagy élete végéig gondozd. Talán jó házikedvenc lesz :).

2011. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket ajánlom elolvasásra:

[link]

[link]

2011. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!