Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám a kezemre...

Levi1991 kérdése:

Hogyan tudnám a kezemre szoktatni ezt a kedves kis jószágot?

Figyelt kérdés
Egy hullámos papagájom van ami feltehetőleg fiatal mert még nem látszódik egyértelműen h fiú e vagy lány, de már 2hónapja itt van nálam szóval annyira fiatal se lehet. Ami a problémám hogy nem sikerül a kezemre szoktatni és igy nem tudom reptetni amire ugyebár nagy szüksége lenne.2-szer 3-szor sikerült eléérnem h a kalitkán belül a kezemről egyen de csak azért mert már irtó éhes volt ami ugye ugyszintén nem tesz neki jót. Egyébként úgy látom jól érzi magát elég sokat csipog és egészségesnek tűnik de vmiért nem akar megszelidülni.
2011. máj. 4. 15:56
 1/4 anonim válasza:

Az az első,hogy türelmesnek kell lenni.

Ha van valamilyen kedvenc csemegéje azzal magadhoz

édesgetheted. háztartási kekszet, mazsolát, babapiskótát, tyúkhúrt általában szeretik. Sokat legyél mellette, beszélgess hozzá nyugodt hangon, hogy szokjon téged és lássa, hogy nem történik semmi rossz ha ott vagy és nem akarod bántani. Kerüld a hirtelen mozdulatokat és a hangoskodást! Ne állj a madár fölé és nézz le rá, az ő szintjéről közelíts felé mindig, különben fenyegetőnek érez. Ha kinyitod az ajtaját és megpróbálod csak az ajtón bedugni a kezed és nem repked össze vissza a félelemtől akkor elkezdheted nagyon lassan naponta mindig picit közelebb vinni a kinyújtott ujjadat. De csak picit közelítsd, ha látod h fél vidd távolabb, ameddig tolerálja. A végponton tartsd ott a kezed és beszélgess hozzá,ha már nem is nagyon figyel és megszokta lehet közelíteni. de nem egy órán belül várd. Lehet, h egy nap fél centit haladsz csak. Az is jó. Ha ott tartasz h rálépne, vagy közelvagy hozzá sose rántsd vissza a kezed, mert akkor elrontod az egészet, még ha csípni is akar, akkor se. a határozott embereket sokkal kevesebbszer csípik meg. Ha kapkodsz, fél. a csemegével is lehet próbálkozni. Amúgy pár csípésbe sem lehet belehalni, engem a kékhomlokú amazonom "gyepál" mert azt hiszi ő a főnök. :D rá kell szólni ha megcsíp hangos NEM-mel, de sose fenyegesd kézzel vissza vagy kapkolódj előtte. Hát nagyjából ennyi.Kulcsszó a türelem. Ha lenne más kérdésed vagy további tanácsokat szeretnél, írj nyugodtan, én is imádom a papagájokat. :) monaghan@freemail.hu

2011. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Elírtam egy részt :) ha látod hogy fél, ne vidd tovább, hanem vidd távolabb picit a kezed ameddig tolerál. :)
2011. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Hát igen sejtettem én hogy a türelem a kulsszó.:) Egyébként volt olyan h már egészen közel engedte a kezemet magához (akár fél centire) de én telhetetlen voltam. Azóta jobban fél tőlem és most próbálom visszanyerni a bizalmát dehát nem könnyű.
2011. máj. 4. 16:40
 4/4 Beus35 ***** válasza:

HA nem szelíd,akkor is engedd ki!

Visszatalál a kalitkába!

Repülni meg kell nekik!!

Csak vigyázz,hogy szekrény mögé ne essen,és veszélyes dolgok ne legyenek elől!

Ablak ne legyen nyitva,stb...

2011. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!