Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfám miért nem eszi a...

Nimfám miért nem eszi a következőket? (lent)

Figyelt kérdés

Nem kóstol meg semmi zöldség-gyümölcsfélét.

Magkeveréket eszik legtöbbször, meg csak a ropogósakat szereti pl. ropi és egyéb ropogtatnivalók

Nem baj ha nem eszik gyümölcsöket,zöldségeket?


2011. máj. 18. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én törpémmel is ez a baj. :(

Nem mondom ,hogy szakértő vagyok de az biztos,hogy muszáj ennie zöldséget és gyümölcsöt.Csináld meg azt,hogy nem adsz neki a táljába magot,csak vmi zöldség-gyümölcs keveréket(na jó,egy nagyon kevéske kis magkeverék is mehet bele,hogy ne legyen neki annyira rossz).A gyomra fog győzni,mert ugye enni azért kell... Aztán egy idő után csak megszereti. Hallottam már nem egy papagájról aki pl utálta az almát,és az utóbbi módszer után még kunyerálta is.Bár én még nem próbáltam,de hétvégén szerintem csinálok egy tesztet vele,akkor lesz időm is ilyenekre. (=

2011. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok,kimásoltam pár adatot neked egy jó honlapról:


,,A hiánybetegségek elkerülése végett is a mageleségen kívül szükséges a madaraknak adni mást is. A zöldeleség igényük fajonként változik, vannak elsősorban szárazabb területekről származó madarak, melyek napi egy kis darab almával, esetleg valamilyen kerti zölddel boldogan el van, és vannak a trópusi fajok, melyek a napi adag 60%-át zöldeleség alkotja!


A madarak napi rendszerességgel kapjanak olyan zöldeleséget, melyekben vízben oldódó – tehát nem lehet túladagolni – vitaminokat tartalmaznak, és hetente 1-2 alkalommal zsírban oldódó vitaminokat tartalmazó zöldeleségeket! A zöldeleség adásánál figyeljünk oda, hogy semmiképp ne legyen mérgező, ne legyen permetezve (mossuk le, hámozzuk le stb.), ill. ne származzon út mellől (ólomakkumuláció!).


Amit nyugodt szívvel adhatunk nekik az az alma (mag nélkül!), barack, szilva, körte, szőlő, datolyaszilva, eper, málna, szeder, ribizli, áfonya, cseresznye és meggy (mag nélkül!) banán, licsi, mangó, narancs, mandarin, ananász, répa, paprika, karfiol, brokkoli, karalábé, zeller, tökfélék stb. Kertben és mezőn található zöldek közül adhatunk nekik főleg pitypangot, tyúkhúrt, pásztortáskát, útifűveket, fűfélék félérett kalászait stb. Amit nem ismerünk, és nem vagyunk meggyőződve róla, hogy nem mérgező, inkább ne adjunk nekik!


Ne adjunk nekik káposztát (puffaszt), bolti salátát (permetezett és agyon trágyázott), spenótot (nitrátakkumuláció), sóskát (oxálsav  vese-, húgykövesség), avokádót (mérgező)."

2011. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzá tenném,hogy a fehérje miatt 1-2 hetente legalább 1x adj neki egy kevéske tojásfehérjét,amit legalább 20 percig sütöttél a serpenyőben. Legalább is ha egészséges madarat szeretnél...
2011. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

Van még egy gondom,hogy ami minden állatboltban kapható csőrkoptatót a nimfám nem szereti.

Egy fél évvel ezelőtt volt egy karton csőrkoptatónk ami ilyen szívecske alakú almás ízű, vitaminos volt azt mindig felfalta..

De ami most kapható ilyen szárított bálnacsont vagy mi, egyszerűen ott hagyja és, látom hogy a csőrével harapdálja az asztalt vagy a a kalitkája rácsát, mert nem tudja koptatni a csőrét.

Fontos lenne más fajta csőrkoptatót! Segítenél? Köszönöm

2011. máj. 18. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a probléma van az én nimfáimmal is.

Csak a tojást és a magkeveréket hajlandó megenni.

Vettem neki kagylós csőrkoptatót, de még hozzá sem nyúlt.

Valaki mondja már meg, hogy miért nem szabad adni bolti salátát? Honnan adjak neki házit ha nem kertes házban lakom?

2011. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pár észrevétel. Tojást nehogy süsd. Nem tesz jót a madárnak a zsír. Ha zsír nélkül sütöd akkor se jó, mert 20 perc alatt megég. Főtt tojást szoktak adni a madaraknak nem sült tojást. Szóval főzd neki a tojást. Szépia amire gondolsz szerintem és az nem bálnacsont hanem egy tintahal féle váza. Ha nem farigcsálja akkor most is lehet állatboltokban kapni ízesített mész csőrkoptatókat. Éheztetős módszer nem biztos bevállik a madárnál. Ismerősömnél teli etetőtál mellett pusztult el finnyás madár. Szóval csak okosan. Röviden ennyi. Amúgy ha minden nap berakod nekik az almát vagy tojást, répát stb-t akkor egy idő után úgyis hozzányúl. Ne az éheztetést próbáljátok hanem azt, hogy etetés előtt 2-3 órával kapják meg az ilyen kajákat. Előbb utóbb rá fognak kapni az ízére.
2011. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne etesd ropival meg ilyesmikkel. A háztartási kekszen,kenyeren és esetlen a babapiskótán kívül ne adj neki ilyesmiket.

A bolti saláta azért nem jó mert vegyszerezett amit se mosással se áztatással nem lehet eltüntetni belőle. A háziból is csak a vegyszermentes jó.

2011. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a tojást ne süsd hanem főzd minimum 3 percig a madaraknak.
2011. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért nem adhatok neki ropit vagy kekszet?
2011. máj. 19. 13:43
 10/14 A kérdező kommentje:
kekszet nem akartam odaírni
2011. máj. 19. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!