Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gond ha a nimfám nagyon oda...

Gond ha a nimfám nagyon oda van a tükörképéért?

Figyelt kérdés

Nagyon szereti magát nézegetni a tükörben

Tudom hogy nem tudják a nimfák hogy amit látnak az önmaguk.

Ha bevan zárva a kalitkájába akkor egy kis idő után kiabál visít hogy ki akar jönni gondolom ez a azért van mert látni akarja "azt a másik nimfát".

Nem lesz gond ha ezek után hosszabb időre vagy talán örökre nem lenne tükör előtt???

Itt van a kis jószág =) : http://www.youtube.com/DomVideoz


2011. aug. 31. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztos szerelmes, nagyon aranyos :)
2011. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Gondolom nem.. De téged nem idegesít a hangja?:D Engem nagyon irritál valamiért:D
2011. aug. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szép hangja van a füttyösnek.
2011. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nézd meg az összes vidit, kicsitsem irritál, szépen énekel
2011. aug. 31. 00:36
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja és elfelejtettem odaírni hogy AZ ÁRNYÉKÁT IS IMÁDJA :D

néha ott alszik az ágyon lévő párnán =)

2011. aug. 31. 00:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondoltál már rá, hogy magányos? Vehetnél mellé egy másikat, mondjuk egy ellenkező neműt. Amúgy nem vagyok madaras, de vicces a madárkád :)
2011. aug. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nemhiszem hogy nagyon magányos lenne mert itt vagyok én és a bátyám és nagyon kötődik hozzánk ha megyünk el tőle utánunk repül a vállunkra/fejünkre.

Egy nőstényt nem vennék mellé mert akkor majd jönnének a picinyek és az nagyon nagy felelőség lenne.

hímet csak későbbre gondoltam, úgy 4-5 éves korára

ő most decemberben lesz 2 éves

2011. aug. 31. 00:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem rosszat hanem nagyon jót tenne neki ha soha többé nem kerülne tükör közelébe. Az lehet hogy ti csak pár év múlva akartok mellé venni egy másik nimfát de neki a tükör miatt olyan mintha már most is lenne egy fajtársa. Tehát ha nem akartok még többet ártani neki akkor vagy vesztek mellé most egy társat vagy megakadályozzátok hogy magát nézegesse.
2011. aug. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! A tükör mentális problémákat okozhat a madaradnak! Ne engedd a tükörhöz, hanem te foglalkozz vele sokkal többet!
2011. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, h ami most cuki, később hatalmas probléma lesz. Mint, ahogy ti is felismertétek, azt hiszi, hogy az egy másik papagáj, és szerelmes a tükörképébe. Ez fog egy idő után, több, mint valószínű, átcsapni agresszióba. Egy tükörpapagáj nem azokat a reakciókat adja, amiket ő vár, most még elfogadja, de később idegesíteni fogja. Illetve, ha most szelíd, van rá esély, hogy elvadul, ha a tükörrel történik valami, vagy bejön a fenti szociális probléma.


Ha nem akartok rosszat a madárkának, sürgősen szerezzetek be neki egy párt. Ti nem tudjátok helyettesíteni a fajtársát, hiába vagytok mellette állandóan. És most sem Ti érdeklitek a legjobban, hanem a tükörben lévő "fajtárs", akit hív, aki után visít. Tehát igenis kell neki egy hasonló lény, ne mondd, h nem. Könnyebb két papagájt tartani, mint egyet.


A tükröt pedig mégegyszer írom, addig szedd ki, míg nagyobb kárt nem okozol vele.

2011. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!