Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagymamának milyen madarat,...

Nagymamának milyen madarat, honnan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem értek egyáltalán a madarakhoz, nem is nagyon szeretem őket. Viszont a nagymamám borzasztóan magányos egy kis falu szélén egydül, és régóta töpreng a család vele együtt, hogy kellene neki valamilyen társállat féle. Kutyát nem szereti, csak messziről, de nevelni nem tudná, cicák a frissenfelásott kertbe kakálnak, és a virágot jobban szereti mint a cicát.


Vannak viszont tyúkjai, és a papagájok, meg más díszmadarak nagyon tetszenek neki.

Kicsit tartok tőle, hogyha a családra bízom a kérdést, akkor bemennek az első díszállatkereskedésbe, és megveszik az első papagájt, amit rájuk sóznak.

Mondom, madárban nem vagyok otthon, de gondolom náluk se sokkal jobbak a kereskedők, mint a kutyáknál, tehát nem így kéne hozzáállni.


Mi az amit idős néni el tud látni, nincsenek nagy igényei, de embercentrikus barátságos madár? Talán olyan lenne jobb, ami párban él, mert két madár biztos szórakoztatóbb, mint egy :)


És náluk hogyan van az a fiókákkal? A párban élő madártól csak el kell venni a tojást? Az nem viseli meg a tojót?

Na, szóval kicsit világosítsatok fel madártémában légyszi!


2011. máj. 25. 16:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Tartson.

Ludat, kacsát azt el lehet látni.

Tartson nyulakat.

2011. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Előző.a nyúl neked mióta madár?amúgy szerintem pinty tetszene neki,nem is kell megszakadnia a takarításában..:)
2011. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

A lúd meg a kacsa tényleg díszmadár, meg nyúl mint madár, jól van fiam, ülj le, egyes. :D

Amúgy szerintem a pintyek meg a kanárik nagyon aranyosak.

2011. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ja vagy tudod melyik a legjobb, a törpepapagáj, ők párban élnek, nagyon angyaliak, szépek, szeretné a mamád. :)

[link]

2011. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem kötekedés képpen, de kedves 3. válaszoló, vannak díszrécék és díszludak.


Itt nálunk a városban lakik egy idős néni neki például nimfája van. Tőlem vitte még 5 éve. Beszél pár szót és éjjel nappal a nénivel van. Ha azonban párban akarsz neki madarakat, hogy ne kelljen vele annyit foglalkozni csak rendezgetni kelljen meg nézegetni őket akkor törpe. Vagy kanári hímet vegyél. Annak szeretik még hallgatni az idősebb emberek az énekét. Legalábbis erre felénk. :D Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Jó, igazad van. De nyúlra is tudnál adni magyarázatot?:P
2011. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A pintyfélék tényleg jó gondolat, egy csomó féle van, mindenképpen párban kell őket tartani, de meg kell beszélni, mert a zebrapinty és a sirálykapinty esetében fel kell készülni az évi több fészekajnyi fiókára. Nem jó, ha a tojások folyton el vannak véve, attól újra tojik a tojó, és jól látod, hogy ez ki fogja készíteni őt.


A papagáj nem biztos, hogy jó választás egy idős valaki számára, hiszen a túlnyomó többségük dobhártya szaggatóan tudja előadni magát, és ez nem biztos, hogy hiányzik az illetőnek.


Mindenképpen ajánlom megfontolásra a kanárit, egy hímet, gyönyörűen énekelnek, belőlük is van már jó pár színváltozat. Őt egyedül kell tartani, mert tenyészidő kívül nem túl barátságosak egymással. Eredeti hazájukban is magányosan élő madarak voltak.

2011. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Mivel nagymamád már öreg lehet, nem valószínű hogy azok a madarakat kiengedni röptetni...Így meg megveszitek, berakjátok a kalitkába és élete végéig ott marad! Ez ÁLLATKÍNZÁS!!!

Meg naponta takarítani kell őket, etetni stb....Így nem sok értelme van, meg nagyon sokat kell velük foglalkozni (bármilyen madárról legyen szó) hogy odajöjjön kezedre, beszéljen, szót fogadjon. Ajánlom akkor tengerimalac, kisegér, görény ami nem olyan mozgásigényes.

2011. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél se rágcsálót,se semmiféle szőrös állatot,az idős emberek általában irtóznak tőlük.Legfőképp a kis rágcsálóktól.

Ha van pénzetek egy jó nagy kalitkára(téglalap alakúra!),bele 1-2 játékra,etető és itatótálakra(mert ha több madarat tartotok 2 legalább kell mert összeveszhetnek rajta),FÁBÓL! készült ülőrudakra,madárhomokra és madárkajára,meg még magára a madarakra is,akkor mindenképpen vegyetek min. 2 madárkát a nagymamának,kanárit ajánlom,öröm nézni,hallgatni őket,nagyon kellemes a hangjuk.Bár nem hiszem,hogy nagyon megbarátkoznának a nagymamáddal,nem tudom,én papagájos vagyok.A tojásokkal kapcsolatban...Hát,sajnos nem tudok sok információval szolgálni,de mindenképpen megviselné a tojót.

Amúgy a törpéket a nagyon éles hangjuk miatt nem ajánlom.Meg hát a legtöbb papagájnak nincs valami kellemes hangja...

2011. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Még annyit hozzáfűznék,hogy ha lehet NE állatkereskedésből vegyetek madarakat!Igénytelenül vannak tartva,70%-uk beteg,fizikailag és ,,lelkileg" is nagyon meg vannak viselve,nem hiszem,hogy valaha megszelídülnének.Keressetek fel egy tenyésztőt,rengetegen vannak,és olcsóbban is szokták adni a madarakat mint az állatkereskedésekben. Lásd: Az én törpémet állatkereskedésből vettem(tapasztalatlan voltam,de szerelem volt első látásra,nem hagyhattam ott),3500 Ft-ért.Google-n megnéztem a tenyésztőktől eladó törpéket,és 1500-ért is láttam,nem is egyet!Kalitkák ugyan úgy olcsóbbak mint az állatkereskedésekben.
2011. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!