Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tartsak?

Milyen madarat tartsak?

Figyelt kérdés

A kisfiam már vagy másfél éve rágja a fülemet, hogy ő madarat szeretne. Eddig azzal hárítottam, hogy panelben nem tarthatunk, de megígértem neki, ha egyszer kiköltözünk kertesbe, akkor kaphat majd. És 3 hónapja kiköltöztünk és nem felejtett. :D Szóval nem szeretnék ígéretszegő lenni, meg neki se akarok rosszat, de fogalmam sincs a madártartásról. Mármint nagyon sokat utánaolvastam, de semmiféle tapasztalatom nincs. Az egyik problémám, hogy a lakásba nem szívesen hoznám be. Viszont télen meg csak bekéne, vagy van olyan, amelyik bírja a hideget? Meg inkább tartanám egy nagyobb helyen, mint egy kis méretű kalitkában. Már a bátyámmal is beszéltem ez ügyben (asztalos), ehhez hasonlót készítene: [link]

A kisfiam igazából el se döntötte, hogy milyen madarat szeretne, szerintem tök mindegy neki. Leültünk a gép elé, mutogattam, hogy milyenek vannak, youtube-on videókat is néztünk, az összes tetszik neki.. :D Legfőképp én gondoskodnék róla, így jártunk anno a hörcsöggel is. Szóval ezért a nagy dilemma. Van még kutyánk is és akváriumunk is. Nagyon szeretem őket, de a madártartást még nem tudom hova tenni, annyira idegen nekem.

Szóval mindenféle segítségnek, tanácsnak, ötletnek nagyon örülnék! :)


2011. aug. 15. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a hullámos, vagy nimfa papagáj. Egy ilyen a képen látható nagyobb ketrec nagyon jól néz ki, ebbe 2 madár elfér simán. Inkább kettőt vegyél, mert ha nem foglalkoztok vele mindig, akkor sem unatkozik. Nem nehéz a madártartás. Arra kérd meg a bátyádat, hogy alul kihuzható aljat csináljon, igy takaritáskor csak kihuzod alul, és uj ujságpapirt teszel be. Legjobb a természetes faág, lehetőleg más más vastagságú. Igy tornáztatja a lábujjakat. Én nimfát ajánlok jobban, nekem is az volt. Meg lehet őket szeliditeni, vállra, kézre rááll. Nekem annyira szelidek voltak, hogy a kalitka tetején üldgéltek sokszor. Szólj ha kérdezel még valamit, szivesen segitek,


Mennyi idős a fiad?

2011. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, fiókosat csinál, pont emiatt, hogy könnyebb legyen takarítani. :) Amúgy 7 és fél éves. A 'madárszerelem' meg akkor kezdődött, amikor 'tapasztalatszerzés' céljából elvittük egy ismerőshöz, aki mindenféle állatot tart, (kutyák, tyúkok, kecskék, lovak, malacok, nyulak, stb..) és ott látta meg a madarakat. Az öregember pintyeket tartott, de azóta csak ezt hallani, hogy ő madarakat akar. :) De így elég nagy dilemma, mert végülis nekem kell majd úgy is gondoskodnom róluk. A férjem sincs kinyúlva az ötlettől, de hát gyerekként mindenkinek voltak mániái, neki is. :D Szóval visszatérve a témára, én is több madárra gondoltam, először kettőre, de utána gondolkodtam azon, hogy talán négy jobb lenne, hogy ne unatkozzanak, majd ismét visszatértem arra, hogy elég a kettő, mert négyet kézhez szoktatni elég nehéz lesz. :D
2011. aug. 15. 21:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és a 'téli dilemma' az, ami még nem tisztázódott. Van olyan díszmadár, ami bírja a telet? Mert így semmi akadálya nem lenne már a madártartásnak. Vagy ha nem, akkor max behoznánk télen a verandánkra, ott körülbelül 0fok a legalacsonyabb hőmérséklet, ha kint nagyon hideg van.
2011. aug. 15. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nimfát vagy hullámost vegyél. Ha hullámost veszel vehetsz 2 ellenkező neműt is mert nem valószínű hogy lesz tojás. Nimfából inkább 2 hímet vegyél. A nimfa magkeverékből dobáld ki a fekete szotyit. A fehéret,csíkosat válogasd ki és naponta csak max. 30 szemet kapjanak fejenként. Kell nekik adni gyümölcsöt,zöldséget és hetente-kéthetente főtt tojást. Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

Az ülőrudak olyan vastagok legyenek hogy félig vagy még addig se tudják átfogni a lábaikkal. Van számukra mérgező fa is ezért lehetőleg nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek.

Ne önetetőt,önitatót hanem rácsra akasztható tálakat használj amiket naponta moss ki. A kalitka aljába lehetőleg madárhomokot tegyél amit hetente minimum egyszer cserélj ki. Az egész kalitkát játékokkal,ülőrudakkal,ráccsal együtt havonta mosd el.

Csengőt,tükröt,műpapagájt semmiképp ne adj nekik. Inkább fűzfagallyakat, fajátékokat kapjanak.

2011. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kint lesznek és többen nem valószínű hogy megszelídülnek.

Ha kinti röpdét építtetsz akkor fűtött védőházas legyen hogy kibírják a telet. De a legjobb az lenne mivel csak ketten lesznek hogy ha bent lennének a házban egy kisebb röpdében.

2011. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedvencnek kézzel nevelt papagájokat vegyetek. Hosszú távon nem éri meg kockáztatni, hogy szelíd, vagy vad madarakat tartotok.


Én a kézzel nevelt pyrrhura papagájokat nagyon ajánlom. Hihetetlenül játékosak, olyanok mint a nagy papagájok viselkedésben, viszonylag olcsóak, levakarhatatlanok.


Röpdében érzik jól magukat, állandóan csinálnak valamit.


A másik a szenegáli papagáj, ami jó választás! Persze minden papagájt csak párban, tágas helyen tarts.

2011. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!