Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan lehet tudni biztosra,...

Honnan lehet tudni biztosra, hogy fiú vagy lány nimfapapagájt veszek? A kereskedésben sem nagyon tudják megmondani.

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kétszer vettem fiút, mindkettő tojásokat rakott végül :-D

Szóval szerintem tutira sehogy.

2009. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vadon élő példányok esetében a nemek elkülönítése a színezet erőssége alapján történik. A hím feje és melle elsősorban sárga,míg a tojón alig találni sárga színt.
2009. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős, ha egészen fiatal, akkor csak úgy, ha megfogjátok és kitapintjátok a szeméremcsontját, abból egy szakértő már meg tudja állapítani. Hang szerint is lehet, a fiúknak sokkal dallamosabb, és már az első vedlés előtt elkezdenek "énekelni" (szó szerint), de fél éves kortól a tollazatból is lehet, pl. amelyiknek nagyrészt egyszínű a farktolla alulnézetből (ez szürke, fehér, sárga is lehet), az nagyobb valószínűséggel fiú, amelyiknek látványosan tarka, egyértelműen csíkos esetleg, az nagyobb valószínűséggel lány. A pofafolt színárnyalat különbségeket csak azonos fészekaljból származó fiókáknál lehet egyértelműen megmondani (persze van olyan, amelyiknek nincs pofafoltja, nekem is van egy ilyenem, náluk ez a lehetőség kiesik), és ugyanígy a bóbita színezetet és méretét is, különböző fészekaljból származó fiókák összehasonlításánál ez utóbbiakban nagy eltérések lehetnek, tehát erre nagyon nem lehet alapozni. Ha tenyésztőtől vagy hobbitenyésztőtől szerzed be (nekem most van meghirdetve 2 fióka a Vaterán), akkor biztosabbra tudsz menni, mert kisebb az esélye a tévedésnek, mint egy kereskedésben.
2009. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

szia

A lánynak a feje szürkéssárga és az arcán a folt is fakóbb.Míg a hímnél élénkebb, szebb színű és a feje szép sárga.

2009. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20:19 - De ez csak azonos fészekaljból származó madarak esetén ilyen egyértelmű, különböző fészekaljból származóknál már nem, ugyanis nagyban függ a szülők illetve a többi felmenő genetikai állományától, mit örökítenek tovább. Van, hogy egymás mellé teszel 2 nimfát 2 különböző fészekaljból, egyik fiú, másik lány, és nem tudod megállapítani az általad leírtak alapján, melyik milyen nemű, mert mást örököltek más szülőktől. Például ott van az én nimfa párom, tuti, hogy más neműek, mert már több fiókájuk is volt, de azonos árnyalatú a pofafoltjuk például, és a fejükön a toll csak azért másféle színezetű, mert a testükön is más mintázatú a toll, egyik foltos, a másik meg egyszínű.
2009. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20:19 - még valami, van egy pofafolt nélküli nimfám is :-) Őt hogy állapítod meg, milyen nemű? Szürke-fehér a tolla, még csak sárga sincs benne. Parancsolj, ő az (bár kicsit sötét a kép, mert árnyékban fotóztam) -> [link]
2009. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nimfa párom, melyik a fiú és melyik a lány?

[link]

2009. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!