Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyek a legszebb papagájok?...

Melyek a legszebb papagájok? Melyiket válasszam? (lennt részletek)

Figyelt kérdés

Nincs röptetőm,de egy elég nagy kalitka állna rendelkezésre az állatnak (jópár ember elférne benne).

Ebbe szeretnék valami olyan madarat,ami nem túl drága,de ellenben nagyon szépet mutat.Nemsok fajt ismerek,eddig amivel találkoztam és nagyon tetszettek azok a Nagy Sándor és a Pennant papagáj.Nagyon szép színűek és nem mondható kis testűnek.


Esetleg volna még amit ajánlani tudnátok emberi áron?

Tehát a kitételek: Legyen picit nagyobb testű,Ne legyen túl hangos,valamint legyen nagyon szép és nem túl drága :)


2011. máj. 31. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ne legyen túl hangos, akkor a nagy sanyi máris kilőve.


Én ez a alapján nem ajánlanék semmit. Sokkal fontosabb az, hogy te mit tudsz megadni a madárnak, mint az, hogy neki milyen színe van.

Írd meg mekkora az az elég nagy kalitka, meg hogy mennyi időt tudsz naponta rájuk szánni. Mert ugye nagyon remélem, hogy nem egyedüli madárkában gondolkozol.

2011. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nos nagy kalitka alatt azt értem,hogy van egy tetőzött terasz ahol jómagamat beleértve is mindig vannak emberek,tehát társaságban lenne.

A kalitka a sarokban van úgy kialakítva,hogy két fal oldalán "L" betűben helyezkedik el és olyan 1 m széles kb. azthiszem semmiben sem szenvedne hiányt. Szobában is szívesen tartanám ,csak nemakarnám mindig hurcolászni ki-be a házba (effelől bizonytalan vagyok)

2011. máj. 31. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Van tapasztalatod papagájtartásban? Mert ha nincs ne nagyon akarj nagyobb testű madarat mert hiába szép meg minden nem fogod tudni megfelelően gondozni. Egy kezdőnek még egy hullámos tartása is rengeteg új dolgot jelent.

Az jó ha vannak emberek körülötte de neki ez nem lenne elég tehát kb. 4-6 órát kéne foglalkoznod vele naponta ha egyedül lesz. Fontos hogy a teraszon lévő emberek közül soha senki ne dohányozzon és lehetőleg senkin se legyen sok parfüm,stb. mert minden ilyen dolog sokkal jobban károsítja a madarak tüdejét mint az emberekét és akár beteg is lehet tőlük.

2011. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tapasztalatom nincs sok,de sokat olvastam róluk és igyekeznék minnél jobban megfelelni neki.


Csak félek,ha sokat várok akkor még engem is túlélhet a madár :P

Akkor azt mondod inkább szerezzek némi tapasztalatot melőtt ekkora fába verem a fejszémet?

2011. máj. 31. 15:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem az állatokat, és úgy érzem eddig mindegyikkel sokat törődtem,de csak kíváncsiságból, mit csinálhatok naponta 6 óra hosszán keresztül a madárral?
2011. máj. 31. 16:31
 6/9 anonim ***** válasza:
És kint lenne egész évben? Mert az igencsak leszűkíti a kört!
2011. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hidegebb napokra tervezek csinálni a lakásban egy nagyobb kuckót :)
2011. máj. 31. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Beszélni, esetleg énekelni neki, kézből etetni, játszani vele, simogatni. Ha a lakásban lesz ki kell engedni repülni is. Esetleg beszélni,trükkökre tanítani.


Ha mindenképp nagyobb madarat akarsz akkor kérdezz a kiválasztott fajról/fajokról fórumokon.

[link]

[link]

És az alap dolgokról se feledkezz meg amikre minden papagájnak szüksége van: [link]

(ezen az oldalon a milyen gyümölcsöt,zöldséget ehet a papagáj részen kívül mindennel egyetértek)

2011. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nem vennék nagyobb papagájt a helyedben, ha még nincs velük tapasztalatod. Tudod, ez hosszú távú vállalkozás, meg kell nagyon fontolni. Szóval ha a szépsége meg a hangja érdekel akkor már rosszul kezded, mert egyrészt minden nagy papagáj hangos, másrészt nem a szépségükért tartják őket. Nem akarlak lebeszélni, de inkább először kisebb fába vágd a fejszéd. És ne kint tartsd!
2011. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!