Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek melyik legyen:kaná...

Szerintetek melyik legyen:kanári vagy dzsungáriai törpehörcsög?

Figyelt kérdés

azért madarakhoz raktam mert inkább a kanáriról szeretnék megtudni dolgokat.pl.:a lány kanári meg se nyikkan csak a fiú énekel?mennyire könnyű tartani?melyiket érdemesebb kanárit vagy dzsungit?mennyire zajos?a kanári is kiszórja a magvakat?szal ilyesmik.


köszönöm előre a válaszokat!:)


2011. máj. 31. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Madaram sosem volt, dzsungink van, volt és lesz mindig, tüneményes kis jószágok. Amúgy tarthatsz mindkettőt, a törpehöri nem eszik sokat, ritkán kell pucolni. Tehát sok pénzedbe és helyedbe se kerül.

Nekem a madarak annyira nem jönnek be, sose kéne, tetszenek, de nem hozzám illenek. Mint ahogy a halak és hüllők sem. Csak a szőrmókok. :)

2011. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Höri! Kicsi, praktikus, nem zajos, hetente 1 szer teljes alomcsere...
2011. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 szíriai aranyhörcsögöm van és 3 hullámos papagájom.

Nekem a kedvenceim a rágcsálók, mert nagyon kis édesek, jó őket megfogni, megszagolni, puszilgatni. A papagájokat meg azért imádom, mert barátságosak nagyon és szórakoztatnak, mellettük soha nem unatkozom. Tehát ha engem kérdezel: legyen mindkettő! Madár + rágcsáló is!

2011. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát...nem tudom...csak azt szeretném hogy TELJESEN legyen szelíd a kanári...

az lehetséges?

2011. máj. 31. 19:42
 5/8 A kérdező kommentje:
2011. máj. 31. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan állatot szeretnél,amit bármikor meg tudsz fogni,és jobban tudod szeretgetni,babusgatni,mindenképpen hörcsögöt vegyél. Látom nem tudsz sokat a madarak tartásáról,már csak ezért is ajánlom a hörcsögöt. Olcsóbban is jönne ki,meg hát egy madárkával rengeteget kell foglalkozni,legalább is ha nem párban veszed őket. Kell nekik egy jó nagy kalit,és sokszor ki kell őket engedni röpdösni,akár naponta többször is.Mondjuk a hörit is ki kell engedni.Változatos étrendet kell biztosítani nekik,figyelni kell,hogy kapjanak fehérjét(főtt tojás,lisztkukacok),és gyümölcsöket.Még nem volt kanárim,de azt tudom,hogy a tojó sokkalta kevesebbet csipog.Egy madár tartása nem igényel kevesebb odafigyelést mint egy kutyáé,ne tévesszen meg a mérete,nagyon is sokat kell velük törődni.A magokat minden madár kiszórja,kb 2-3 naponta porszívózni kell utánuk.Sötétben nem szoktak csipogni,csak akkor,ha már világos van.Mindig napos helyen kell tartani őket,lehetőleg nyitott ablaknál(nem huzatban),konyhától,illatosítószerektől,dohányfüsttől távol.Minden nap friss vizet kell adni nekik.

A videóval kapcsolatban,ennyire szelíd csak akkor lehet egy kanári,ha kézzel nevelt.

Ezek alapján én azt mondom legyen hörcsög,sokkal ,,igénytelenebb" állat,jobban lehet szeretgetni,és egyedül lehet tartani,sőt ,egyedül is kell.

Üdv.

13/L

2011. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szia


köszi a választ!hát igen nem tudok túl sokat a madarakról de annyit tudok h a kanárinak nem kell társ:-)

hörcsög lesz mert azzal kevesebb a meló nem annyira hangos és nem koszol és hörim már volt sokszor:-)

2011. jún. 2. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám nem muszáj nekik párt venni,viszont szerintem mindenképpen boldogabbak egy társsal.


Az jó,majd küldj róla képet ha megvan. :P Én is akarok hörit,de sajnos allergiás vagyok rájuk.

13/L

2011. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!