Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor lehet megállapítani egy...

Mikor lehet megállapítani egy nagysándor papagáj nemét?

Figyelt kérdés

Mennyi idősen lehet elhozni őket, és milyen külön foglalkozást (pl.etetés) igényelnek fiókaként? Hogyan és mivel kell etetni őket?

Egyáltalán meddig fióka egy madár?:)


2011. jún. 2. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen idősen elhozhatod őket, de gondolom még nem neveltél kézzel madarat eddig, szóval akkor hozd el amikor már önállóan eszik szerintem. Egyébként szerintem innentől kezdve nem fióka egy madár, szóval onnantól kezdve, hogy önállóan táplálkozik. Nagy madaraknak való madáreleség jó nekik. Vagy ha te akarod összeállítani a keveréket akkor írj és írok egy keveréket ami jó indulásnak. A magok mellett természetesen zöld növények, gyümölcsök és főtt tojás is kell nekik kiegészítésként. Tudsz venni bevizsgált madarat és akkor nem kell aggódnod a neme miatt. Ha nem ivarbevizsgáltat veszel akkor vagy ivarérettet vegyél vagy olyat ami most kezd kiszínesedni. A hímet a nyakán lévő sáv különbözteti meg a tojótól. Fiataloknál ez természetesen még nincs jelen. Remélem segítettem.
2011. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm!


Annyit kérdeznék még, hogy egy ivarbevizsgált madár drágább a nem bevizsgáltnál? Az összeg rá van szánva, nem forintoskodunk ha állatról van szó, de érdekelne, hogy kb., mennyi úgy az ára. Azért szeretnék fiatal madarat venni, hogy könnyen hozzánk szokjon. Vagy egy 1-2 éves madárral sem nehéz összebarátkozni?

2011. jún. 2. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát lehet olcsóbban is már kapni, de átlagban olyan 25-30 ezer egy nagy sándor. Kézzelnevelt iverbevizsgáltat pedig tudsz már venni 40ezerért mondjuk. Csak körbe kell kérdezgetni. papagajaim.hu-n esetleg kérdezd meg.
2011. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!