Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kismadarat találtam valaki...

Kismadarat találtam valaki segitene?

Figyelt kérdés
Találtam ma reggel egy icipici kismaradat. Sikerült azonosítani, egy kisverébről van szó. Most tudtam neki enni adni, msot jóllakott, ilyen pépes madár kaját adtam neki. Túlélheti ha etetem? Kb mennyi idő múlva tud majd magokat enni?! Nagyon kicsi még, a szeme is csak egy kicsit van nyitva.
2011. jún. 4. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen kaját adtál neki eddig? Legjobb lenne rovarokat adni neki, a szülei is azzal etetik. Listkukacot, csontkukacot próbálj beszerezni pl. horgászboltból. Meg mivel nagyon kicsi, valahogy melegen is kéne tartani.

Itt találsz sok hasznos infót: [link]

2011. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van iylen lórikaja. magokból van, kis papagájoknak szokták adni, iylen tudtam egyenlőre beszerezni de a csonti nagyon jó ötlet köszönöm.:) ;) :D esetleg még darálr kukoricát tudok neki adni. Elég apró, de minent megteszek érte. Köszi a választ.:) Azt nem tudod, hogy az anyukája milyen időközönként etené meg?
2011. jún. 4. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra is figyelj hogy elegendő víz legyen a szervezetében nehogy kiszáradjon.
2011. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajaj, a darált kukoricát meg azt a lórikaját is felejtsd el gyorsan, fiókakorában kizárólag állati fehérjét tud megemészteni. Ezért ajánlottam a rovarokat. Az anyukája (és az apukája is :)) kb. percenként eteti, ugyhogy készülj fel. Amugy a kirepülési idő a kikeléstől számítva olyan 11-19 nap, szal kb. két hétig kell gondoznod és utána el lehet engedni.
2011. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A madarka hatalmasat kakilt, de a kukacot sajnos csak holnaptol eheti, mert ma nem tudtam beszerezni. Eszmeletlen aranyos ez a madar, azthittem h nem is fog elni idaig, de nagyon szeretnem felnevelni. Kukoricat eszembe se jutott adni neki, nehogy felpuffadjon, es mindig melegen van. Csipike lett a neve. Es koszi az eddogi valaszokat, edsig os elegge sokat segitettetek.
2011. jún. 4. 18:50
 6/7 anonim válasza:
Majd írj, hogy mi torténik! :)
2011. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Repül a amdárka.^^ Köszi mindenkinek, akik segitettek.:D:D Magától még nem eszik, de pár méterket már tud repülni, és harcol a kalitkában lévő csengővel.:D:D
2011. jún. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!