Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan neveljek fel egy kis...

Hogyan neveljek fel egy kis fecskét?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan neveljek fel egy édes drága picike fecske fiókát, a boltban azt mondták hogy lisztkukacot törjem pépesitsem meg és edjam csipesszel a szájába..JÓ JÓ de ste hajnalba is etessem???Milyen időközönként vagy csak akkor adjak neki amikor csipog és ha nem akor ne adjak többet neki szóval a mennyiséget sem nagyon tudom!!
2011. jún. 10. 16:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Kisebb darabokra vágott csontkukaccal, lisztkukaccal, gyászbogár lárvával lehet etetni. A gyakoriságról annyit, hogy biztosan láttál már a fészekből percenként ki és berepelő fecskeszülőket, na hát ilyen gyakorisággal kell etetni, ugy napkeltétől napnyugtáig.

Fontos, hogy vizet is kell neki adni, ezt ugy lehet, hogy a kukacdarabokat vízbe mártod, mielőtt neki adod. Vagy valami kis pipettával lehet neki adni bizonyos időközönként.

Amugy mennyire kicsi? A szeme nyitva van már?

2011. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Beus35 ***** válasza:

Nem irigyellek,mert ahogy hallom,ez nem lesz könnyű!

De kitartás!

2011. jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nincsen még nyitva csupasz még :)
2011. jún. 11. 11:27
 4/25 A kérdező kommentje:
...azaz a szeme nincs nyitva
2011. jún. 11. 11:28
 5/25 anonim ***** válasza:
Remélem neked sikerül életben tartanod. Mi tele vagyunk fecskefészkekkel, nem egyszer találtunk már kipottyant fiókát. Sajnos, az ajánlott módszerek egyikével sem sikerült megmenteni az életüket.:-(( Állítólag nagyon kicsi korukban, van valami emésztést könnyítő váladékszerűség, amit a szülők a kaja mellé "adnak" nekik. Hogy így van-e vagy sem, nem tudom. De az tény, hogy a leggondosabb ápolás mellett sem maradtak meg 3-4 napnál tovább. Enni ettek ugyan, melegben is tartottuk őket, de az emésztésük - pl - teljesen leállt. Ha a tiéd kakil, akkor talán nem lesz gond...Drukkolok!
2011. jún. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az van hogy van egy sirályka párom és azt mondják hogy ez a madár jó pótszülő és mi lenne ha az talán TALÁN felnevelné?
2011. jún. 13. 10:27
 7/25 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint, még él a kisfecsid.:-)))) Gratula! Ha bírod még a pótszülő szerepet, szerintem várj egy kicsit, míg megerősödik valamennyire. Lehet, hogy épp a te sirályka párosod nem lelkesedne az ötletért, és bántaná, vagy nem gondozná a kismadaradat. Bár ha tudod ellenőrizni a viselkedésüket, egy próbát megér.
2011. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) :)
2011. jún. 14. 14:46
 9/25 A kérdező kommentje:
Jaahh van még vmi!!!Egy másik fecskefészeknél egy anyuka elpusztult , de a tojások amin kotlott az a fészekben maradt!!:( :( Most betettem a sirálykák alá, vajon kikeltetik vagy inkább csak idő pazarlás számukra?!!!????
2011. jún. 15. 18:02
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha náluk is költési időszak van, és a tojó láthatóan nyugodtan ül a tojásokon, akkor valószínűleg kikölti majd. Az azért nem mindegy, hogy mennyi ideig voltak kihűlve a tojások az anyafecske elpusztulása után. Ha 6-12 óra eltelt, akkor sajna a legjobb pótmama sem fog tudni kisfecskéket költeni belőlük.:-((
2011. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!