Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam az udvarban egy kis...

Találtam az udvarban egy kis fecskét, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kicsi,nem tud még repülni,nagyon fél. Nem tudom honnan került ide,enni,inni nem akar. Beraktam egy picike terráriumba,mert csak az van itthon,nincs kalitka. Raktam be neki ágat,alá forgácsot,vizet,lisztkukacot. De nem érzi jól magát.
2011. júl. 4. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az nem tud még enni a szájába kell tenni csipesszel az ételt.Hogyne félne kieshetett a fészekből.Itatni is szemcseppentővel kell.
2011. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jaja! Első jól mondja. Mondjuk szemcseppentőnk nem volt, de kiskanállal is ment az itatás. És a neten olvastam, hogy macskakonzervet kell adni neki. Csak kicsire fel kell vagdosni. Gondolom, hogy az állaga miatt, mert olyan puha a kaja, mintha valaki megrágta volna. Mondjuk mi mátyásmadarat találtunk, de fel tudtuk annyira nevelni, hogy életképes legyen, mert elrepült.
2011. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hiába próbálom a szájába adni,nem akar enni :S
2011. júl. 4. 12:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi először kinyitottuk a csőrét, beletettük a kaját és nem engedtük, hogy kinyissa míg benne van az étel. Vízzel szintúgy. Aztán egyszer csak rájött, hogy hogyan kap enni/inni. Később meg arra is rájött, hogy lehet enni/inni egyedül!
2011. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na,sikerül nekem is így etetni. Hány db lisztkukacot adjak neki,és milyen időközönként? (kb. 1 cm-sek)
2011. júl. 4. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Az egy centiméter tökéletes méret. Mársd őket vízbe, és ugy add neki, hogy folyadékot is kapjon. Minél gyakrabban kell etetni, ha majd megtanulja, hogy tőled kaját kap, akkor már nyitni fogja a száját amint meglát. Amikor nyitja a száját, mehet a kaja.
2011. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Keménytojás sárgája (pépesen, vizzel elkeverve) nagyon jó, átsegít a vészhelyzeten. Ujjadat tedd vízbe, aztán érintsd a csőréhez, így is lehet itatni.

Innen kérhetsz még segítséget:

[link]

2011. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Eddig tök jól elvolt,evett egy csomót (légy,lisztkukac),most meg haldoklik :( A szemét nem nyitja ki,emelgeti a fejét,és nyitogatja a csőrét. De kaja nem kell neki,vizet is adtam,az se. Meleg helyre tettem. Mit tehetek még?
2011. júl. 4. 21:21
 9/14 anonim válasza:
ha még él akkor szerintem próbáld meg betenni egy fecskefészekbe,ha találsz! mert ugyan nem biztos, hogy elfogadja egy másik fecske,főleg ha érzi rajta az "emberszagot" viszont kivétel is akad.és egy fecskeanya csak jobban tudja a fecskeanyaságot :) ha nem él akkor sajnálom :(
2011. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor leesett, megüthette magát, lehetett belső vérzése is, vagy megütötte a begyét. Sajnos a fészekből kiesett fiókák nagy része így végzi.
2011. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!