Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 hetes kis verébnek mit...

1 hetes kis verébnek mit adhatok enni?

Figyelt kérdés
egy hetes múlt, és eddig csak csontit evett, mostmár adhatok neki valami mást is. mondjuk... kölest, vagy valami ilyesmit?
2011. jún. 12. 13:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Biztos egy hetes? Elég hihetetlen..na mindegy. egyszer etettem kis pintyeket megfőzött búzával (mert csak egy malom volt a közelben, állateledel-bolt nem. Akármit adsz, főzd meg.
2011. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már kinyílt a szeme?
2011. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, csak csontit, a magok elakadnak a begyében.


Azokat majd csak akkor eheti, ha már tud repülni, a természetben is így működik..

Nem hordja a szél a magokat a fészekbe gondold csak át!


Csontin kívül próbálj neki kis darabokra szedett cseresznyét a héj nélkül. Vagy pépesített epret.

2011. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy főtt virslit is adhatsz neki ha nem túl sós, csak azt is törd villával össze neki, vagy a legjobb ha turmixgéppel pépesíted.
2011. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akármit is adsz neki pépesítsd törd át teaszűrőn, mert könnyen elakad a begyében bármi, és aztán + döglik.
2011. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok .

Ha még nem nyílt ki a szeme, és "kopasz" akkor adj neki NEGYED óránként egy csőröcskényit ebből:

Keményre főtt tojássárgáját törj össze és keverd el szétnyomott kétszersülttel és mézzel. Ha nem nyitja ki a csőrét akkor már nem éhes.

2011. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
miért lenne hiheteltne az, hogy egyhetes? Nem nagyon értem.XD:D amugy igen biztos, hogy egy hetes, mert mikor találtam még csukva volt a szeme és teljesen csupasz volt. És tegnap volt egy hete h megtaláltam. Valamint van galambász a családban és ő is emgmondta akkor kelt ki. Rendben akkormaradok a csontinál és akkor valami gyümöt pépesítek neki.:D köszi.^^.
2011. jún. 12. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Fiókakorában KIZÁRÓLAG állati eredetű fehérjét tud megemészteni, tehát tilos magvakkal etetni.

A csonti mellett listkukaccal és gyászbogár lárvával próbálkozhatsz. Még kb. egy hét és önálló lesz, és el lehet engedni.

2011. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó ok, és meddig fióka? ^o9 Mikor ehet magokat?? :O:S:S Mert pár méterket már tud repülni szép tollas, majdnem 2 hetes.
2011. jún. 16. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:

A házi verébnél a kikeléstől számítva 11-19 nap a kirepülési idő, vagyis ennyi idő után teljesen önálló.

Neked magokkal nem kell etetned, majd magának keres, miután elengedted. Szerintem vidd ki, nézd meg ott mennyire tud repülni. Ha már tud teljesen, akkor el lehet engedni.

2011. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!