Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis verebet. Már...

Találtam egy kis verebet. Már az alsó tollai megjelentek, de még nem repül és a feje, nyaka pihés. Mit adhatok neki enni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Semmit! Nem fogod tudni felnevelni
2011. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Vízet!
2011. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Mi kisrigót neveltünk fel, nem tudom a veréb felnevelése mennyiben különbözik, de leírom az én tapasztalataimat, hátha segít :)

- vizet nagyon pici injekciósüvegféléből ( nem tudom jobb szóval) adtunk neki, eleinte ki kellett nyitni a csőrét és úgy itatni, viszont fontos, hogy ne adjatok neki egyszerre tonnányi mennyiségű vizet, hanem 2,5-3 óránként kis adagokban! Az ételt is ilyen időközönként kell, kis szeletekre felaprított lisztkukac ( szinte minden állatkereskedésben kapni nem horribilis áron), esetleg giliszta, bár azt nem hiszem, hogy a verebek eszik. Bele is forgathatod a lisztkukacot eldarált kekszbe, és úgy adod egy csipesszel a szájába..eleinte nem fogja tudni, hogy mi is történik most, úgyhogy ezt is bele kell először tenni neki, de miután felfedezte alig bírjátok leállítani a kajáról :)


Itt egy honlap, mi ez alapján csináltunk mindent, és nekünk bejött :) : [link]


Sok sikert, és majd mondd el, hogy jól van-e a pici!

2011. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Eddig bírja, de folyton éhes! :)
2011. jún. 12. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem is volt egy madarkam... 3 hetig neveltem, aztan elkellett utaznom 1 hetre, anyosekra biztam es mikro hazajottem masnap meghalt:(((

de ha megint talalnek ujra probalkoznek, csak most nehezebb lenne, mert macsek is van a hazban.

2011. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Túlélte az első éjszakáját!!! :) Nálunk is van 3 macska, de szerencsére a kutya vigyáz a madárra, akinek neve is lett: Csuri :)
2011. jún. 13. 07:02
 7/10 anonim ***** válasza:
de joo:) majd meg irj, hoigy van Csuri:)
2011. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csuri kihűlt az este, ha valaki tudja, mit kell vele csinálni, az írjon!
2011. jún. 16. 07:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajna Csurinak annyi! :( De a tanuló pénzt meg kell fizetni! Legközelebb, majd jobban felmelegítem. köszi a válaszokat! :)
2011. jún. 16. 07:51
 10/10 anonim ***** válasza:
:(( sajnálom Csurit, komolyan. de legalább tudod, h. midnent elkövettél érte. sok ember a kisujját se mozgatná
2011. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!