Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon csíp a nimfapapagájom,...

Nagyon csíp a nimfapapagájom, le tudom róla szoktatni valahogy?

Figyelt kérdés
5 évesek, ketten vannak. Az egyik nagyon szelíd, a másik a vad és állandóan csíp.A párjával ragaszkodnak egymáshoz, csak emberekre támad :)
2009. márc. 23. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nimfám van lassan 15 éve és még mindig megcsíp ha berakom a kezem, ha enni adok neki!Főleg amióta párt is kapott! Max azt tudtam elérni nála(amíg egyedül volt) hogy amikor kivettem és a nyakát kezdtem vakargatni lehajtotta a fejét! de mostmár ezt sem engedi! picit félős madarak!
2009. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocsi még az előző kommentből kifelejtettem azt, hogy én sokat ültem a kalitkája előtt,beszéltem hozzá! így jobban ragaszkodott hozzám!:D
2009. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Különböző neműek? Ha igen, a fiú vagy a lány csíp?
2009. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy kaptam őket pici korukban, hogy egy pár, aztán nemrégiben egyik ismerősöm azt mondta, mind a kettő fiú. Pedig az egyikre tipikusan ráillik a lány leírása. Rengeteget törődtem velük kicsi korban, aztán szüleimre maradtak kb fél évig. Most újra sokat vagyok velük. De már nem úgy fogadnak, mint régen. (Sokat költöztem velük.)
2009. márc. 24. 10:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Délelőtt elfelejtettem írni, a lánynak hitt papagáj csíp, de csak kalitkán kívül. A kalitkában rögtön ráül az ujjamra, tudja, hogy ki lesz engedve. A kis számító...:)
2009. márc. 24. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak kalitkán kívül, akkor egyszerűen csak olyan, mint egy dacos kisgyerek, aki még nem akar hazamenni a játszótérről, szóval kint akar maradni, ne piszkáld meg, az az ő játéka... mondaná, ha tudna így beszélni :-) Szerintem csak ennyi. Egyébként tojást tojt már bármelyik? Mert ha igen, akkor tuti, hogy van lány köztük, ha még nem, akkor lehet, hogy tényleg fiú mindkettő. Madarak tojók függetlenül attól, hogy van-e párjuk meg van-e odú, tojhatnak tojást, max. terméketlen. Egyébként odúval tesztelheted is őket, hogy raktok fel egyet nekik, aztán meglátjátok, mit csinálnak.

A csipkedő madarad pedig szerintem ezzel tényleg csak annyit fejez ki, hogy ő a játszótéren akar maradni, és ne zavard meg a territóriumát. :-)

2009. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, van benn valami.:)

Tojást még nem tojt egyik sem, úgyhogy tudomásul kell vennem, hogy a szakkönyvek személyleírásai nem túl hasznosak, pontosak...:(

Még jelentkezem további kérdésekkel a nem csípős nimfámról...

2009. márc. 25. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele sokat!!

Megszokja a közelséged,és megnyugszik

De csak védekezésből csinálja,ezért ne tégy hirtelen mozdulatokat.

2009. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!