Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mint tudjuk a gólyák villanyos...

Mint tudjuk a gólyák villanyoszlopokra rakják a fészket. Régebben meg kéményekre és egyéb emberi épületekre. De akkor hova rakták amikor még nem voltak kémények és egyéb helyek? ők is a fára fészkeltek? Vagy hova?

Figyelt kérdés

Mostanában ha gólyafészket látok mindig ezen gondolkozok. Persze logikus, hogy fára rakták mikor nem volt más, most pedig ez a kényelmes illetve örökölik a fészket...de manapság miért nincs fán gólya fészek ? (Bár nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen nagy fészek, hogy marad fent a fán...)

És még azt figyeltem, hogy minden gólyafészek a központban van ahol a legnagyobb zaj van...Nem zavarja őket?

Kérdésem furcsa, ám elgondolkoztató szerintem. Szóval légyszíves ne hülyüljétek el, komolyabb válaszokat, gondolatokat várok!


2011. jún. 20. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
De jó a kérdés! Engem is érdekelne a válasz. Gondolkozom rajta, ha valamire jutok leírom.:)
2011. jún. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Itt azért van pár kép ami a vadonban van, megoldják ők:D

2011. jún. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, ez a szilvásbuktás beszólás, már itt is?? Facebook-on minden kérdés válaszainál választható opció!
2011. jún. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarja őket a zaj ezek szerint.Ők is élik az életüket nappal.Éjszaka meg csend van.A Hortobágyi Nemzeti Park dolgozói befogtak két sérült gólyát.Gyógyulásuk után sem tudtak repülni, de attól még összeálltak, fészküket a földre rakták és fiókákat nevelnek azóta is, akik ősszel elköltöznek a többi gólyával.Ők maradnak télre is,és minden évben -már öt éve-kiköltenek egy fészekaljat.
2011. jún. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lennének emberalkotta dolgok, szerintem biztos, hogy fákra fészkelnének. És abban is biztos vagyok, hogy sokkal jobban megmarad egy fészek a fán, ahol a lomb valamennyire a széltől, mint egy villanyoszlopon.

Én úgy gondolom, a le-fel szállás megkönnyítése miatt fészkelnek ilyen nyílt helyre, egyszerűen praktikusabb így.

Szerintem nem azt nézik, hogy az most, fa, vagy ház, hanem hogy stabil legyen, jól megközelíthető, legyen a közelben kaja, ilyesmi. Ha meredek sziklafalból lenne sok, azok tetejére fészkelnének.

2011. jún. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok is tudnak alkalmazkodni, többé-kevésbé,a megváltozott körülményekhez.Régen biztos több kiszáradt fa volt,mert a kárókatonák ki pusztítják a fát az ürülékükkel,és biztos ezt használták fészkelő helynek a gólyák.Élő helyük azonos.
2011. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, fákon fészkeltek régebben, de még ma is vannak fészkek fákon. Pl. ez is ilyen: [link]
2011. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. jún. 22. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!