Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet néhány kérdésem a...

Lehet néhány kérdésem a törpepapagájról?

Figyelt kérdés

Egy törpepapagáj párt szeretnék venni, és lenne néhány kérdésem:

Ha mondjuk este 8-kor leoltom a lámpát, kb még meddig csiripelnek??(Teljes sötétben)

Hogyha,letakarom őket, hogy a kalitkában sötét legyen, akkor ezzel megoldaható hogy ne kezdjenek zajongani, csak olyan reggel 8felé?

Milyen gyakran kell nekik enni adni?

A napi ételadagjukból, mennyi legyen gyümölcs, és mennyi legyen magkeverék?

Tud valaki olyan tenyésztőt akitől tudnék venni, NEM kézzel nevelt törpepagájt?


2011. jún. 22. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én este 9-ko szoktam őket letakarni, de 10-ig még halkan csiripelnek egymással, de ne zajonganak, felülnek a hintájukra és úgy.

Répát adjál nekik reszelve, imádják, és tyúkhúrt szedj a kertbe. Hát magkeverék azt nem tudom hány gramm, de próbálgasd mennyit esznek meg. Egy nap 1x elég adni nekik kaját..Tenyésztőt nem tudok.

2011. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kszi, a hasznos választ, várom a további válaszokat((ja és nem kérek olyan választ hogy olvasd el ezt meg ezt, mert már elolvastam csomó oldalt, de a konkrét kérdéseimre szeretnék választ kapni))
2011. jún. 22. 09:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha letakarod vagy nincs nekik egyeltalán fény akkor elvannak csendben. Minden nap kell nekik adni magokat és vizet. Ne mérd ki a kaját, felesleges. Vegyél nekik egy patkó etetőt (lehetőleg ne a legkissebbet). Azt minden nap teli öntöd nekik. Ha sok akkor félig. A lényeg, hogy ne éhezzenek. Szóval minden nap kell nekik magot adni és minden másnap adj nekik főtt tojást, almát, répát, tyúkhúrt, gyermekláncfüvet. Vagy adhatsz nekik akár minden nap is vmi kiegészítőt. (magot nem helyettesítik) Merre laksz és milyen fajtát szeretnél, valamint milyen színűt?
2011. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, Budapest 9.-ik kerületében lakok, a színükön még nem gondolkodtam, mert úgy gondoltam, majd ha lesz választék választok. Miért? Esetleg tudsz egy tenyésztőt?
2011. jún. 22. 12:27
 5/11 A kérdező kommentje:
A törpepapagájon belül, a fajtán még nem gondolkodtam, de rózsásfejűt, vagy álarcosat, vagy kormosfejűt, vagy Fischer-t tartanék, nemtudom melyiknek mi a hátránya-előnye.
2011. jún. 22. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyedül tartom a törpémet,és nem kell letakarni.Sötétet csinálok a szobámban(lehúzom a redőnyt,becsukom az ajtót),és egészen addig csöndben marad,amíg fel nem húzom a redőnyt(pedig délig szoktam szunyálni legtöbbször).Meg se mukkan.Én azt mondom először próbáld ki az én módszeremet.Nem igazán jó,ha letakarod a kalitot,nem kapnak elég levegőt.
2011. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak én nem alszok délig, hanem olyan 7-ig 8-ig és ha bekapcsolom a tv-t az fénnyel árasztja el a szobát! ((Nem lenne baj ha sivitoznak, csak anyám mérges lenne ha felébresztenék, de kipróbálom köszi!! Amúgy sok helyen olvasom hogy egyedül nem szabad tartani, mert stressszes lesz, meg agresszív. Neked ez nem így van? És neked milyen fajata van?(Rózsás fejű, kormos fejű,álarcos,Fischer stb.??????
2011. jún. 22. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Párban kell tartani minden papagájt. Ha az előző kommentelő papagáját megkérdeznénk, valószínű ő is úgy gondolná. Nem tudom miért nem lehet párban tartani egy olyan madarat, amit szinte "bármelyik uccasarkon" megvehetsz, pár ezer forintért.


Persze majd jön a válasz, "hogy de az enyém így is jól érzi magát bla bla bla" ahelyett, hogy bevallaná, "tényleg".


Nem véletlenül nevezik őket lovebird-nek.

2011. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az etetőjükben mindig legyen mag(gyors az anyagcseréjük ezért az éhezéstől hamar legyengülnek). Hetente minimum négyszer kapjanak valamilyen gyümölcsöt,zöldséget. Tojást bőven elég 2 hetente adni nekik mert a túl sok fehérje ugyanolyan rossz mint a fehérjehiány. Répát,almát elég hetente adni nekik és salátát is max. kétszer kapjanak egy héten.
2011. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből való,kormos fejűm van. Egyenlőre még nincs lehetőségünk párt venni neki,de néhány hónapon belül mindenképp szerzek neki.Nem tudom mért kell rögtön lehordani,miközben nem is tudtok semmit(h miért nem tudok most venni,milyen dolgok akadályoznak meg stb). Úgy hiszem ezzel le kellene már állni,jól tudom,hogy párban kell tartani,és úgy hiszem képes kivárni a kicsike azt a 2-3 hónapot.Még csak 7 hónapos(vagy fiatalabb). (: Én is az egyedül tartás ellen vagyok.

Nem,nem agresszív,viszont elég kis félős mert állatkereskedésből való.Tőlem már nem fél,de puszipajtások sem vagyunk.

2011. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!