Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a papagájomat? Ti hogy szelídítettétek meg?!

Figyelt kérdés
Még csak 5 napja van nálam!De már annyit elértem nála hogy néha hagyja hogy percekig simogassam és néha az ujjamra és a kezemre ül!De még mindig csíp és néha rikoltozik és nem lehet hozzá érni olyankor segítsetek mondjátok meg mit csináljak és lehetőleg értelmes választ írjatok!
2011. jún. 29. 15:14
 1/10 anonim válasza:
85%
Én anno bekapcsoltam a kazettás magnót és egy teljes A-B oldalt végigénekeltem neki. Így barátkoztunk. Mondjuk iszony hangom van, lehet, hogy csak megtört...
2011. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hallottam már erről de én kézhez szoktatni akarom nem zenéhez szoktatni nem akarom hogy rapper madaram legyen!
2011. jún. 29. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton haladsz, csinálj mindent úgy, mint eddig és türelem! Ez nem napokban mért folyamat!
2011. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miközben a kezedre állítod, adj neki fürtöskölest. Egyrészt nem téged fog csípni:), másrészt pozitív élménye lesz a kézreállásról, és rólad. Én fürtössel szelidítettem, lassan mondhatom, hogy túl jól sikerült:)


(ha kipróbálod ezt a módszert, ne adj neki csak úgy be a kalitba fürtöst, csak akkor kapjon, ha megdolgozott érte (kezedre szállt, megcsinált valamit, amit kértél).


Amúgy gratulálok, és örülj neki, hogy ennyi nap alatt ennyi mindent elértél, de ez sokkal hosszabb folyamat lesz. Csak maradj vele mindig ugyanolyan türelmes, akkor is, ha épp a csőrét akasztja a körmöd alá.

2011. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kezemből nem fogadja még el a kölest!De nem adom fel!
2011. jún. 29. 15:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és ha van több minél egyszerűbb módszer akkor azt aki akarja leírhatja!
2011. jún. 29. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap alatt elfogadja majd:) Csak idő kell neki, és neked kitartás. És hosszútávon könnyebb lesz motiválni vele. (Amúgyis gazda-kisállat kapcsolat szempontjából vízválasztó, mikor először megbízik benned annyira, hogy a Te kezedből eszik:) )
2011. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már megszelídült(pár hónapja) már az ujjamra ül,kézből eszik,ráül a vállamra,ki szoktam venni és a hajunkat,szempillánkat és a szemöldökünket is tisztogatja(nem eszi meg nem tépi ki csak húzgálja)!
2011. okt. 1. 15:20
 9/10 SilverWolf válasza:
Én ugy szelídítettem meg, hogy megpróbáltam megsimizni apránként először csak egy ujjal aztán már több ujjammal is meg simiztem. nekem talán egy 3 órába telt. (tőlem is félt eleinte) a papgájtól függ, elfogad vagy nem.
2011. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SilverWolf válasza:
az utolsó mondat hülyeség volt.
2011. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!