Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell felnevelni kézzel a...

Hogy kell felnevelni kézzel a ninfapapagájt? Mit kell neki adni enni? és hogy? Itatni?

Figyelt kérdés

lassan kikelnek a kisnimfáim! Nagyon szeretném kézzel felnevelni őket. csak nem tudom mit hogy.. ezért kellene egy kis segítség! nem lesz baj a nagymadaraknak ha kiveszem a kicsiket? (nem szelídek a nagyok)

olvastam h valaki 3 hetesen kezdte őket kézzel nevelni...


2011. júl. 8. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy az indiánok úgy szelidítették a papagájokat, hogy igen korán kiszedték a fészekből, és szájjal etették őket megrágott magvakkal, így nagyon hozzájuk nőttek a madarak. Főtt tojást, reszelt sárgarépát is adhatsz nekik, de a helyedben először csak egy fiókát próbálnák meg így felnevelni.
2011. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagy Péter - A papagájok tenyésztése, keltetése és kézzel felnevelése


Amíg nem olvastál szakirodalmat, nem beszéltél hozzáértőkkal, addig felejtsd el, hogy kézzel nevelsz. Félrenyel, begyullad a begye, stb stb stb.

2011. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 10 napos koruktól kiveszed őket naponta akkor is szelíd lesz, kézzel orlux hanmix-et vegyél először a vizet melegítsd fel keverj bele annyi port, hogy tejbegríz állagú legyen és fecskendővel annyit adj neki, amennyit kér. Arra nagyon figyelj, hogy kiürüljön a begye, mert ha ráetetsz akkor begygyulladásban elpusztul

Az etetés rendje:

2 hetes korig 2-3 óránként

3-4 hetes korig 3 óránként

5-6 hetes korig 5 óránként

7-8 hetes korig napi 3 alkalommal

9-10 hetes korig reggel és este

10-11 hetes korig már csak esténként

2011. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagy Péter


nem erre voltam kiváncsi....


utolsónak köszi

2011. júl. 8. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Akkor már kíváncsi leszel rá, amikor nyomorék lábú, gyenge madarakat neveltél
2011. júl. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
te már csak tudod... nemhogy segítettél volna hanem "stb stb stb"... ebből nem sok mindent tudtam meg...
2011. júl. 9. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert anynyi dologra kell figyelni, hogy itt nem lehet leírni, ezért is ajánloattam a könyvet. Ne vágj bele üres fejjel.
2011. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó akk írd a címeket, hogy mit kell elolvasni!!!
2011. júl. 10. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!