Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi kukorica kell egy...

Mennyi kukorica kell egy hónapban 20 tojó tyúknak?

Figyelt kérdés

Egészben vagy darálva szeretik jobban a kukoricát?

Egyébként igaz hogy a tyúkok mindent megesznek amit elé teszel pl krumpli héja száraz kenyér stb ami egy konyhából hulladékként kikerül.

Van amit tilos nekik adni?


2011. júl. 12. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Darálva adjál nekik egy kis buzával de azért lehet benne szemes kukorica is!Száraz kenyeret semmikép ne adj nekik mert bele savanyszik a begyébe ásztatva mehet.Krumplihéj,borsó,fű tyúk hur azt nagyon imádják meg egy kis tojó táp hogy tojanak is :)
2011. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is évek óta tartok tyúkokat. Nekem jelen pillanatban 15 db van. Én szemeset darát felváltva adok nekik. Konyhai hulladékot mindent megesznek, ázott kenyeret, zöldhulladékot elfogyasztják. Emellett minden nap többször kaszálok nekik. Tojótápot nem adok nekik, szerintem nem szükséges, anélkül is tojnak többet-kevesebbet. Én naponta egy [link] ilyen cserpákkal adok reggelente nekik a tengeriből. felváltva dara, vagy szemes. Sok szerencsét a tartáshoz, ha kell irj privit, válaszolok mindenre
2011. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szomszédnál van két babapipink,nemsokára költöznek át.Egyikük már kitollasodott,ő a kakas.A tyúk fele akkora,de még nem tollasodott ki,egyidősek.

Ott csak kukoricát kapnak,tápot nem.Olyan soványak,hogy a mellcsontjukkal borotválkozni lehet.Mivel lehet majd őket kicsit meghizlalni,felerősíteni?

2011. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiskorban szoktam nekik adni egy kis tápot, de ezután csak kukoricát. Zöldet is kapnak bőségesen, plusz konyhai hulladék. Második voltam
2011. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és még egy dolog.: Vitamint is keverj a vizükbe, attól kikupálódnak. De lehet férgesek is.
2011. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!