Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valami betegsége a tyúkomnak?

Azalmodo kérdése:

Van valami betegsége a tyúkomnak?

Figyelt kérdés
Van egy apróbb termetű kis jércém. Az egyik kakasunk megcsípte a fejét de úgy hogy letépte a bőrét. Azóta nem eszik nem csinál semmit és egész nap csak alszik. Nagyon aggódom miatta mert csak akkor eszik ha kint van az udvaron vagy én hozok neki ételmaradékot vagy kézből tápot. És teljesen más mint a többi tyúk. Ha meg akarom fogni nem áll ellen, és ha hozok neki egy kis kenyér darabot és ledobom a földre nem megy utána de ha meg is találja csak a mellette lévő dolgokat csipegeti.Azóta már külön tartjuk és ha beteszem a többi tyúk közé akkor rögtön odabújik a lábamhoz mert fél. Ez egy betegség ?
2011. júl. 27. 15:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
2 hét múlva megyünk és 2 hétre de amúgy ahol lakik ott is van fű de ott nem legel meg ha dobok le valamit akkor nem fut oda rá se néz tényleg mintha nem is lenne tyúk hanem valami rendes madár. Lehet mondjuk hogy amnéziás lett ?
2011. júl. 27. 19:43
 12/17 A kérdező kommentje:
amúgy a végbél nyílása környékén nem szokta megtisztítani a tollát és most pedig ürülékes. Letisztítsam neki vagy majd lefogja szedni ? Amúgy pedig nagyon köszönöm a válaszokat ezzel is okosabb lettem és ha meggyógyul a csirke (Pötyi) akkor megmondom neki hogy ti segítettetek! :)
2011. júl. 28. 10:19
 13/17 anonim ***** válasza:

A végbélnyílás körüli ürülék hasmenést jelent, ez pedig akármilyen betegséget is jelenthet. Itt találtam egy oldalt, de nem ártana állatorvos tanácsát kikérni, ugyanis fertőző is lehet a betegségek többsége.


[link]

2011. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy az agyával van baj (amnézia, tb), inkább csak azért bágyadt, mert a fájdalomtól legyengült a teste. annyit tehetsz, hogy igyekszel begógyítani a sebet. ezt megteheted kamillateás borogatással, sbhintőporral. Sokáig fog tartani, és biztos, hogy mindig félénkebb lesz a társainál.

/baromfitenyésztő/

2011. júl. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
már jobban van megevett három kanál krumplipürét és rizst is evett és egész nap kint volt a tyúkok pedig most nem bántották annyira. Amúgy én is a borogatásra gondoltam de már a sebe benőtt és nem hinném hogy kell
2011. júl. 29. 19:01
 16/17 A kérdező kommentje:
szervusztok a tyúkocska még a múlthéten halt meg csütörtökön és pont a névnapomon :((
2011. aug. 10. 19:31
 17/17 anonim válasza:

Szia Kriszta!


Nekem egy libám ilyen gyengécske!


Régebben együtt fejlődött a többivel,de egyszer csak elkezdett gyengülni,és szédelegni. Nem ivott és nem is evett. Panadol szirup adagolófecskendő elejét levágtam,és úgy etettem. Estére jobban lett.Másnap reggel megint ugyanazt csináltam,de nem lett jobban.A feleségemmel /neki is aug. 4.-én van a névnapja/tanakodtunk hogy előző este

mit csináltunk másképp?Rájöttünk,hogy a fecskendőben maradt egy kis panadol,ami csillapíthatta a fájdalmát,és tudott enni.Utána nagyon pici adagokban elkezdtük adagolni,és helyrejött.Amíg beteg volt addig a vezérgúnár nem engedte inni és enni,el kellett különíteni. Most már hogy jól van,nem bántják.


Szerintem az állatok nem csak a külső alapján tudják a betegséget megállapítani,hanem érzik is egymáson.Valószínűleg a kakas nem véletlenül bántotta,főleg ha más csirkékkel nem lép fel ilyen agresszívan.


Nem vagyok nagy tenyésztő,és orvos sem,csak azt mondom amit én logikusnak tartok.



A feleségem meg akarja azt az egy libát tartani,mert annyira megszerettük,végül is sok munka volt benne hogy megmaradt.

2011. aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!