Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek? (Hullámos papagáj)

Szerintetek? (Hullámos papagáj)

Figyelt kérdés
Van egy kb. 120cm hosszú 62cm vastag és 150cm magas kalitkám és van benne egy pár hullámos papagáj. Nem rég kb. 4 napja raktam át őket és olyan kedvtelenek egész nap csak alszanak egy rúdon ülnek este felé meg esznek. Van bent odújuk is. Ja és kint vannak eddig nem voltak kint. Mi a bajuk? Kevesen vannak és az lenne problem? Nem értem hisz egy sokkal nagyobb kalitkába vannak mint voltak. Egyébként van bent fűzfaág is. Vagy netán melegük van? Vagy csak szokniuk kell a környezetet? Bocsi a sok kérdésért. AZ értelmes válaszokat előre is köszönöm!!
2011. aug. 5. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Az új kalitka új, idegen környezetben van? Eddig együtt voltak a kisebb helyen? Csak este esznek? Ez elég fura, mert mi nem győzzük kifújkálni a kajásából a maghéjat, pedig ő egyedül van. Szeretnek a lakás egy mozgalmas helyén lenni, sőt ott a jó nekik, ahol a legtöbbet tartózkodtok. Ilyen helyen van a kalitka? 4 nap alatt már nagyjából meg kellett, hogy szokják az új környezetet. Ez nem hiszem, hogy még gondot okozna. Melegük van e?: ha a szárnyukat eltartják a testüktől, akkor igen. Ez esetben spriccelgesd le őket vízzel, ill. meg is zuhanyoztathatod. Ez utóbbinál enyhén nyisd csak meg a zuhanyt, és melegecske vízzel. Legalábbis a miénk azt szereti, a legnagyobb melegben is. Amúgy meg cseréld naponta 2x a vizüket. Milyen játékok vannak bent nekik? Az állórudak ugye mind fa (legjobb a gyümölcsfa ág)?
2011. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a hirtelen meleg a madarakat is megviseli. Van nekik árnyékos hely? Tegyél be nekik pancsolót is!
2011. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen új hely, új környezet. És igen eddig együtt voltak egy sokkal kisebben. Nem biztos hogy csak este esznek csak én általában akkor látom őket. De mindig tele van maghéjjal az etetőjük és a kalitka körül és elég sok maghéj akad. Nem bent hanem kint vannak és a kertünkben van vagy 4-5 fa egy csomóban(kis erdőnek szoktuk nevezni) és ott szokott lenni egy csomó veréb és galamb és fekete rigó. De ott is szoktunk elég sokat lenni. Háát játékuk van egy hinta ami köré fűfaágakat csavartam azzal szoktak eljátszani. Amúgy fűzfaágak vannak bent és azokat szokták rágcsálni néha. És nem szokták széttárni a szárnyukat. Van nagyon sok hűvös hely nekik.
2011. aug. 5. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Játéknak írtad, hogy van bent nekik hinta, meg szoktak "lejátszani". Már mint lent játszani? Oda lehet berakni nekik kelj-fel Jancsi babát és labdát. A miénk mind a kettőt imádja. A babát lefekteti és rááll, majd a csőrébe veszi a labdát és ott szórakozik vele, a babáján egyensúlyozva. :D

2011. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* meg azzal szoktak eljátszani
2011. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen játszani szoktak a hintával. Van bent nekik egy nagyobb fűzág levelestül és azon szoktak ugrándozni, rágcsálni.
2011. aug. 7. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!