Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a galambokkal?...

Mit csináljak a galambokkal? (többi lent)

Figyelt kérdés

panelban lakok ,tetőtéren és tele van a tető galambbal.. állandóan az ablakomra jönnek(tetőtéri ablakom van) és itt csúszkálna össze vissza nagyon idegesítő hogy a körműkkel az ablakot karístolják..reggel erre ébredek állandóan..a közös képviselő vett 60 ezer ft-ért egy mű baglyot 4 napig nem volt itt galamb utána meg ugyan úgy voltak...egyik szomszéd is megelégelte mert az udvar már elég fertőző lett mert vastagon van a galambszar ők mindig eltakarítják de hát kb minden nap 3 szor kéne föltakarítani hogy ne legyen szar...senki nem tesz semmit annyi fertőzés vna a galamb tollak állandóan berepülnek...másik szomszéd puskával kilött a kb 60-70 galamból ötött szóval nem lettek sokkal kevesebben nem tesz senki semmit bárkinek szólunk ha meg több embert felfogadnánk hogy lőjék le a galambokat akkor meg az állatvédők jönnek hogy ne bántsuk őket..persze az nem számít senkinek hogy konkrétan úszunk a szarban annyi van sok a fertőzés is és az udvarra gyerekek is mennek ők még könnyebben elkaphatnak vmit ezektől a dögöktől..


ti mit javasolnátok?? mit tegyek hogy elmenjenek??vagy kihez kéne fordulni??


válaszokat előre is köszönöm!!


2011. aug. 9. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ragadozó madarak tollát, esetleg macska szőrt próbáljatok meg kitenni. Egy darabig beválik.

Szúrós, szöges drótot kéne kihúzni, hogy ne tudjanak odatelepülni.

Egyébként véleményem szerint is a kilövés lenne a legjobb, de országos szinten kéne ritkítani az állományt, ugyanis tényleg marha sok van (már) belőlük.

2011. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát én is a kilővés mellett lennék mert ha kiírtjuk ezeket akkor szerintem nem jönne ide egy galamb sem legalábbis egy jó ideig biztos nem...amiket írtál pedig felvetem a közös képviselőnek hát lesz vmi... remélem..
2011. aug. 9. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Van olyan szerkezet, ami bizonyos időközönként ragadozómadár hangot ad ki. A kórhát tetején is van már több éve, és nincs galamb :)
2011. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Először is a ház környékén meg kell szüntetni azokat a tényezőket, amik odavonzzák őket. Pl. senki ne etesse őket, az ételmaradékot, szemetet lehetőleg ne a kuka mellé, hanem a kukába önteni, a fészkelő, pihenő és a téli melegedőhelyeik megszüntetése, lerombolása. Ha ezek megvannak, utána lehet őket írtani. A riasztásuk felesleges szerintem, előbb utóbb mindent megszoknak és visszamennek.
2011. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Énis a ragadozómadár hang utánzót javaslom!

Ahova járok suliba ottis ilyen probléma volt!Mikor kirakták a galambok eltűóntek!

2011. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy.....


Vágj össze egy papírzacskót és a darabjait lógasd fel az ablakalá és fújj oda töményen WC illatosítót!!!


Ezt biztos hogy utálják el fognak húzni!!

2011. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

12:32-nek

senki sem eteti őket az itt lévő kukákban sincs semmi kaja maradék szerintem nem azért maradnak itt..a buvóhelyüket sikerült ráccsal befedni oda már nem mennek be...télen amikor már a hó esik akkor nem szoktak lenni itt de hiába van mínusz akárhány fok amíg nincs hó addig itt maradnak...


de a ragadózó hang az jó ötlet ilyet hol lehet kapni kb mennyiért??

2011. aug. 9. 19:19
 9/11 NanoBattery ***** válasza:
22%

[link]


Ne öld meg őket, mert BŰN. :(

Megbűnhődsz érte, mert Isten megbüntet, tapasztalatból tudom sajnos... ;(,..

2011. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A ragadozómadár hang az tényleg jó, én is sokat hallottam már róla. Én kisvárosban lakok, ahol ha vannak is galambok, csak a templom környékén vannak, és ott is csak elenyésző szinten.

Kilőni szerintem felesleges őket, ugyanúgy visszajönnek. Amúgy meg kell keresni az olyan helyeket (nem csak a lakhelyeden, hanem az egész városban) ahol szívesen költenek, és azokat kell megsemmisíteni. Ehhez viszont tényleg nagy mozgalom kell, de voltak már városok, ahol bevált.

2011. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!